Dinamo povećao prednost na vrhu

Goran Štimec, Davor Sajko • nedjelja, 08.04.2001.

Utakmicama 2. kola (formalno 24.) u subotu i nedjelju nastavljeno je natjecanje u Ligi za prvaka i Ligi za ostanak. U jedinoj subotnjoj utakmici Dinamo je pobijedio Osijek 3:1 i povećao prednost na ljestvici. U nedjelju Hajduk neriješenim rezultatom protiv Slaven Belupa u Koprivnici nije uspio zadržati korak za Dinamom. Varteks je, pak, zadržao stopostotni učinak, bio je bolji od Zagreba 1:0.

U Ligi za ostanak Marsonia je izborila 1:1 tek u posljednjim sekundama protiv Cibalije, Rijeka i H. dragovoljac odigrali su 1:1, a Čakovec je porazio Šibenik 2:0.

Slika 1 od 1.

U susretu prvoplasiranog Dinama i drugoplasiranog Osijeka, s novim trenerima na klupi, Ilijom Lončarevićem, odnosno Vladom Bilićem, u zanimljivoj utakmici vidjeli smo četiri pogotka, bolji su bili domaćini - 3:1. "Modri" su poveli u 12. minuti preko Balabana, a prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio je Krstulović (40.). U drugom dijelu pobjedu Dinamu donio je Igor Cvitanović s dva pogotka, u 69. i 88. minuti.

Hajduk je dan kasnije u Koprivnici pokušao "ne dozvoliti" Dinamu da se bodovno odmakne na tablici. Iako su imali vodstvo od 0:1 (strijelac je bio Rendulić u 77. minuti), ipak je Slaven uspio osvojiti bod. Strijelac za konačnih 1:1 bio je Srebrenko Posavec 8 minuta prije kraja utakmice.

Varteks je i u drugom nastupu u Ligi za prvaka zabilježio pobjedu i trenutno je najbliži osvajanju 4. mjesta. Varaždinci su bili bolji od direktnog konkurenta za tu poziciju, Zagreba, minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac je bio Kastel u 21. minuti.

Rijeka i Hrvatski dragovoljac odigrali su neriješeno na Kantridi, 1:1. Poveli su gosti u 35. minuti preko Marija Andračića, a izjednačio je u posljednjoj minuti prvog dijela Andre Mijatović. Oba pogotka pala su iz prekida. U nastavku je Rijeka bila nepto bolja, ali nije bilo promjene.

Susret Čakovca i Šibenika odredila su "čudna" događanja oko vodećeg pogotka domaćina, kad je glavni sudac ignorirao zaleđe signalizirano od strane pomoćnog suca, te u nastavku akcije svirao jedanaesterac, koji je realizirao vratar domaćih Perić. Bila je to 63. minuta. U 80. minuti je konačan rezultat od 2:0 postavo Domjanić.

Marsonia je u Slavonskom Brodu u posljednjim sekundama utakmice eurogolom Ivice Olića izjednačila na 1:1 i spasila bod, nakon što je Cibalia vodila od 79. minute pogotkom Grgića, koji je iskoristio pogrešku obrane gostiju.