Riječki odbojkaši pobjednici trećeg turnira za prvaka

Igor Dragozetić • nedjelja, 08.04.2001.

Nakon odigranog trećeg turnira za prvaka Hrvatske, zagrebačka Mladost je praktički osigurala naslov prvaka Hrvatske, što znači da će posljednji turnir u Zagrebu biti samo formalnost. Iako je Rijeka osvojila treći turnir ipak to neće promijeniti poredak. Elektromagic je na trećem mjestu, dok je Varaždin i dalje bez bodova.

Rijeka je kao domaćin trećeg turnira za prvaka Hrvatske u potpunosti opravdala očekivanja malobrojne riječke publike. Turnir je, za razliku od ostalih, počeo u četvrtak. Prvoga dana susreli su se Rijeka i Elektromagic te Mladost i Varaždin. Riječki odbojkaši su bez većih problema svladali svoga suparnika rezultatom 3:1, podgrijavši nade za osvajanjem naslova prvaka Hrvatske. U drugome susretu prvoga dana, Zagrepčani su rutinirano pobijedili Varaždin koji kao da je zalutao u doigravanje za prvaka. Rezultat 3:0 u korist Mladosti bio je i očekivan. Drugoga dana Varaždinci su istim rezultatom poraženi od Rijeke.

Meč između Mladosti i Elektromagica bio je prava odbojkaška poslastica. Odbojkaši iz Kaštela krenuli su fantastično u utakmicu. Prvi set su osvojili neočekivano lako rezultatom 25:16. U drugome setu Mladost se počinje buditi, ali Elektromagic nastavlja sa svojom odlučnom igrom te pobjeđuje i u tom setu rezultatom 26:24. Sljedeći set donosi ponovno izjednačenu i kvalitetnu igru koja ipak odlazi na stranu Mladosti. Nakon toga Elektromagic gubi dah te Mladost ostvaruje potpuni preokret osvojivši sljedeća dva seta za konačnih 3:2.

Posljednjega dana, pred 800 gledatelja, Riječani su namjeravali časno zatvoriti turnir pobjedom nad Zagrepčanima. Susret je pomalo nalikovao na onaj između Mladosti i Elektromagica. Rijeka je imala prednost od 2:0 u setovima, međutim gosti su se uspjeli vratiti u igru i izjednačiti na 2:2. Ipak, u odlučujućem setu domaćini su bili koncentriraniji i pobijedili.

U drugom susretu trećega kola Elektromagic je nanio i treći poraz Varaždincima koji i nakon ovog turnira ostaju zamrznuti na 0 bodova.

Završetkom ovog turnira jasno je da će zagrebačka Mladost po deseti puta postati prvak Hrvatske. Turnir u Zagrebu biti će samo formalnost. Riječanima ostaje utjeha da su se časno borili i ostvarili nove tri pobjede. Elektromagic je pokazao da ih muči konstatnost forme. U utakmici protiv Rijeke nisu učinili ništa vrijedno spomena, dok su protiv Mladosti odigrali fanstastično. Odbojkaši Varaždina još uvijek se ne mogu nositi s protivnicima u ovom doigravanju za prvaka i pomalo je žalosno gledati njihove nastupe u kojima redovito i s lakoćom gube.