Marsonia - Cibalia: Olić ponovo spasio Brođane

Hrvoje Niče • nedjelja, 08.04.2001.

Pred nešto više od dvije i pol tisuće gledatelja u Slavonskom Brodu se odigrao slavonski derbi začelja, gdje su na kraju bodovi podijeljeni. Marsonia je tražila bijeg sa samog dna ljestvice, no protiv Cibalije to nije mogla dosegnuti. Prvi dio susreta potpuno je bio "nešarmantan" za oči gledatelja, protekao je u miroljubivom ritmu. Olić je pokušao iznenaditi Marića lukavim udarcima, dok su kod Cibalije Grgić, pa nakon njega Tkalčević, iz daljine pokušali iznenaditi domaćeg vratara Ivana Principa, koji je dobio prigodu pred nesigurnim Jozićem.

U drugom djelu susreta navijači se nisu mogli potužiti na nogomet, ali se zato igrači mogu potužiti na navijače, i to Marsonijine, koji su početkom drugog dijela, ničim izazvani, prekinuli igru ubacivanjem "bengalki" u teren. Sve do sredine drugog dijela igra se penjala "stepenicu po stepenicu" da bi početak vrhunca nastupio u 77. minuti kada je vratar Cibalije Ivica Marić zbog navodnog odugovlačenja igre dobio žuti karton koji će ga udaljiti u idućem susretu protiv Rijeke zbog tri takve kazne. Gostujući navijači su vidjelu urotu u sucu Šimi Vukiću, koji je iz Rijeke.

Kada je Marić napokon izveo taj udarac, lopta je došla do Dejana Pavličića koji upošljava Grgića. Vinkovački "Ronaldo" je, kako je i obećao, iz dva pokušaja u jednoj akciji, ipak zatresao mrežu Brođana za 0:1.

Nakon toga igrači Marsonije kreću na sve ili ništa. U 81. minuti Olić izlazi sam pred Marića, no izvrsni vinkovački vratar ukroćuje veoma nezgodnu loptu mladog reprezentativca. Dvije minute potom, domaći igrač Mario Petrović puca s 25 metara po golu, no Marić uz dosta muke loptu šalje u korner. U 90. minuti se mogao Olić proslaviti da je s dvadesetak metara loptu poslao u mrežu, no Marić se opet ubacio u prvi plan. U međuvremenu je Grgić uspio upropastiti izglednu priliku Cibalije za povećanjem vodstva.

Tekla je četvrta minuta "sučevog vremena" kada je Olić s dvadeset metara, iz trećeg pokušaja u ovom susretu, ipak uspio savladati Marića, koji jednostavno nije mogao uhvatiti tako tešku loptu. Krivce treba tražiti u suigračima Pernaru i Mariju Juriću.

Tim činom, Marsonia je na kraju ipak slavila pred svojim navijačima, premda je naše mišljenje da nema previše razloga. Ivica Olić je po tko zna koji put spasio Marsoniju i pokazao da njegovo vrijeme u Slavonskom Brodu sve brže istječe.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312