Slaven Belupo - Hajduk: Splićani ostali kratki

Zoran Vinković • ponedjeljak, 09.04.2001.

Slika 1 od 1.

U Koprivnici je odigrana utakmica 23. kola Prve hrvatske nogometna lige između domaće momčadi Slaven Belupa i splitskog Hajduka.

Zgoditak Rendulića nije bio dovoljan za 3 boda Hajduka (Snimio: Dražen Patarčić)

Utakmica je započela sa žutim kartonom upućenim Pavlu Crncu već u prvoj minuti susreta. Obje momčadi započele su utakmicu s namjerom da što prije zabiju gol, tako da već u sedmoj minuti Srđan Andrić pokušava iz centaršuta zatresti mrežu Ivici Solomunu. Slavenu se u 33. minuti pruža prilika ozbiljnija za pogodak no što zbog neopreznosti Dodika, što zbog klizavog terena mreža Pletikose ostaje mirna. Do kraja prvog poluvremena bilo je tu još nekih akcija i udaraca na obje strane, no sve je ostalo jalovo.

Drugo poluvrijeme trener Slaven Belupa stavlja većinu igrača u sredinu tako da napad Slavena ostaje vrlo osiromašen. Dodik ostaje bez pomagača i Slavenov intenzitet napada drastično se smanjuje, sve lopte upućene u špicu napada ostaju ili neiskorištene ili odlaze izvan igrališta. Zoran Vulić u 68. minuti u igru stavlja Marija Carevića umjesto neučinkovitog Leke, što se pokazalo kao pun pogodak jer već devet minuta kasnije asistira Krunoslavu Renduliću u postizanju pogotka, Slaven – Hajduk 0:1. Nakon primljenog gola, nogometaši Slavena započinju sa jačom i jačom igrom i u 81. minuti Srebrenko Posavec iskorištava udarac iz kuta poslan od Kacića i izjednačuje rezultat. No Slavenaši očito još nisu zadovoljni jer u sudačkoj nadoknadi od 3 minute Frano Amižić opasno je zaprijetio Pletikosi, no vratar uspijeva obaviti svoju zadaću.

Objektivno utakmica nije po ničemu, osim po obilju žutih kartona, bila posebna. Tu je važno spomenuti i nekorektnost glavnog suca kojemu je iz gledateljstva upućivano mnogo prigovora zbog nedosuđivanja kristalno jasnih situacija.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312