Metković stao na -3

Boris Bilas • subota, 18.03.2000.

U prvom susretu polufinala Kupa EHF, rukometaši Metković Jamba izgubili su u Slovenjgradecu od slovenskog predstavnika Preventa rezultatom 29:26. Konačan rezultat garancija je da će uzvrat u Metkoviću biti neizvjestan, ali je i dovoljno povoljan da ga Metkovci mogu neutralizirati...

Prevent - Metković Jambo 29:26 (14:12)

Dvorana u Slovenjgradecu, 1500 gledatelja
Suci: Gallego i Lamas (Španjolska).

Strijelci: Maksić 8, Simonović 7, Jovičić 7 (5), Franc 2, Konečnik 1, Mauc 1, Levc 1 i Dobrovšek 1 za Prevent.
Goluža 6 (2), G. Jerković 5, Medić 4 (2), Kaleb, Bjeliš i Dominiković po 3, Metličić 1 i Szigmund 1 za Metković.

Obrane: Cocuz (Prevent) 9, Jerković (Metković) 7, Pušnik (Metković) 5.

Rukometaši Metković Jamba izgubili su prvu utakmicu polufinala Kupa EHF od Preventa iz Slovenjgradeca rezultatom 29:26 (14:12). Metkovci su dobro krenuli te su brzo poveli 3:0, no Slovenci se vraćaju u utakmicu i sredinom prvog poluvremena dolaze u vodstvo koje uspijevaju sačuvati do kraja prvog dijela.

Tijekom cijelog drugog dijela Prevent čuva vodstvo od najviše tri gola prednosti. U zadnjim minutama Metkovci brzopletim napadima propuštaju šansu da izjednače, te dozvoljavaju Slovencima da odu u Metković s tri gola prednosti, što jamči neizvjesnu uzvratnu utakmicu.