Četvrta utakmica finala za prvaka slovenske košarkaške lige Kolinska:
Sportska dvorana Marof
KRKA Telekom - Pivovarna Laško 68:65 (24:30)
Gledatelja 1600. Suci: Rems i Pukl.

Košarkaši Krke Telekoma, koje vodi hrvatski trener Ivan Sunara i s kojima igra naš Ivo Nakić, pobjedom 68:65 (24:30) su u četvrtoj finalnoj utakmici protiv Pivovarne Laško osvojili naslov slovenskog prvaka, ukupnim omjerom 3:1. Igrači iz Novog Mesta su tako oduzeli primat Union Olimpiji koja je bila prvak 8 puta uzastopce.

Utakmica je bila vrlo izjednačena do sredine prvog poluvremena, kad su oslabljeni igrači Laškog poslije trice Dragšiča i zakucavanja Juraka došli u vodstvo - 17:10. Na odmor su otišli s prednošću od šest koševa - 24:30.

Glavne odlike prvog dijela bile su ne uspješnost u tricama i iskrice među igračima, koje su dobro smirili suci Rems i Pukl. Početak drugog dijela se potpuno razlikovao od prvog. Krka je zaigrala "punom parom". U samo dvije minute napravili su seriju 9:0 i poveli 33:30. Do sredine drugog dijela rezultat je bio tijesan, no poslije su Nakić i Petrov počeli pogađati iz daljine što je doprinijelo da 5 minuta prije kraja semfor pokazuje 54:46 za domaće.

Kad se već mislilo da će u punoj dvorani Marof posljednje minute proći mirno, gosti su minutu prije kraja tricom Žarkovića smanjili na četiri koša razlike, a poslije slobodnih bacanja Goljovića čak na samo dva poena. U posljednjim sekundama Lapko je pokušao izjednačiti, ali lopta se po bacanju Žarkovića odbila od obruča.

Na kraju zasluženo slavlje igrača Krke Telekoma. Najbolji strijelci u četvrtoj utakmici kod pobjednika bili su Simon Petrov sa 21 poenom, te Smodiš sa 16 poena, dok je kod Laškog Goljovič ubacio 20. Ivo Nakić ubacio je 11 poena (2 trice).