NBA: Indiana u finalu, Knicksi izjednačili

Marko Breljak • subota, 20.05.2000.

Reggie Miller predvodnik Pacersa

Philadelphia 76ersi nisu uspjeli. Izgubili su u šestoj utakmici 106:90 od Indiane, što je Pacersima donijelo ukupnu pobjedu od 4:2, te im omogućilo prolazak u finale Istoka. Odmah na početku momčad Larrya Birda odlučila je pokazati tko je prva momčad Istoka, te su nakon prve četvrtine Pacersi vodili sa 37:35. Otežavajuća okolnost za Sixerse bila je ozljeda Snowa u 6. minuti koji se više nije vraćao u igru. Ipak Sixersi se vraćaju, te na poluvrijeme odlaze sa minusom od 3 koša. No to je bilo sve od Philadelphije jer Pacersi preuzimaju stvari u svoje ruke i odlaze na deset razlike što do kraja nisu ispuštali. Indianu je predvodio Reggie Miller sa 25 koševa, koji se na tako na najbolji mogući način osvetio za suspenziju nakon obračuna sa Geigerom. Odmah do njega po broju koševa bio je Jalen Rose sa 21 košem. Kod Philadelphie najbolji strijelci bili su McKie sa 19, te Iverson sa 18 koševa. Toni Kukoč odigrao je 32 minute, te ostvario 12 koševa (šut 6-17), 3 skoka i 1 asistenciju. Toni je nakon utakmice izjavio: "Oni su veteranski tim, koji zna što radi…svaki put odlazili su na 10 koševa razlike, a mi smo morali stizati i jednostavno nismo izdržali taj ritam."

Indiana će svog protivnika u finalu dobiti tek nakon nedjelje i sedme utakmice između Knicksa i Heata. No nije se tako činilo nakon početka utakmice šeste utakmice. Miami je ušao u utakmicu odlično, te je predvođen Mourningom (22 koša, 10 skokova), nakon dvije četvrtine, vodio sa 15 koševa razlike. New York koji je u zadnje dvije godine izbacivao Miami iz playoffa, nije si pred domaćom publikom smio dopustiti takav debakl. Knicksi se polako vraćaju u utakmicu, te na kraju uspijevaju u uzbudljivoj završnici pobjediti sa 72:70. Rileyeva momčad nije dala koš zadnjih dvije minute i dvadeset sekundi. Najbolji kod Knicksa bili su Allan Houston sa 22 koša, te Ewing sa 15 koševa i čak 18 skokova.

Sedma utakmica igra se u nedjelju, a finale Istoka počinje u utorak.

Rezultati: Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 106:90 (4:2), Miami Heat – New York Knicks 70:72 (3:3).