Čakovec - Marsonia: Remi za nastavak utrke

Čakovec: Mlinar, Bubek, Kelemen (od. 75. Zrna), Horvat, Grlić, Mazarekić (od 30. Šarić), Novak, Halimi, Domjanić, Brlenić, Ratajec (od 70. Kuzmić). Trener: Dražen Besek.

Marsonia: Jozić, Petrović (od 87. Kopić), Tadić (od 70. Bjelić), Alar, Rosandić, Durak, Tomas, Džeko (od 85. Šundalić), Olić, Brnjić, Markovinović. Trener Ilija Lončarević.

Golovi: 0:1- Olić (14. minuta), 1:1 – Halimi (55. minuta)
Žuti kartoni: Novak, Bubek, Horvat, Domjanić, Jozić, Petrović, Rosandić, Durak, Tomas, Brnjić.
Crveni kartoni: Brnjić (29. minuta), Zrna (84. minuta).

Stadion Mladosti bio je u subotu pretijesan za sve one koji su željeli gledati derbi utakmicu druge hrvatske nogometne lige. Ulog za obje ekipe je bio velik. Čakovec je četiri kola prije kraja preuzeo vodeću poziciju na ljestvici te su dočekivali momčad iz Slavonskog Broda. Uz najbolji raspored do kraja, Međimurci su pobjedom na današnjoj utakmici mogli osigurati prvu ligu. No to se, na žalost prepunih tribina, nije dogodilo.

Počelo je inicijativom domaćih, no iskusni strateg, Ilija Lončarević vješto je postavio momčad, sa samo jednim isturenim napadačem, Olićem. Iz drugog plana napadali su ostali iz veznog reda Marsonije pa tako prvu šansu imaju gosti, kada Markovinović sjajno upošljava Džeku, ali ovaj promašuje iako je bio sam pred vratarem Mlinarom. Slijedeća šansa gostiju, koja se rodila nakon pogreške Čakovčana na sredini, urodila je pogotkom za Brođane. Gosti su proigrali u kontri Olića, koji sa oko 20 metara fenomenalno puca lijevom nogom i pogađa rašlje gola Čakovca za 0:1.

Čakovčani tada još više pritišću, ali je najbolja prigoda stigla iz slobodnog udarca, kada je Danijel Novak, odlično pucao, ali je lopta otišla tik iznad vratnice. U 29. minuti gosti ostaju sa igračem manje, jer je Brnjić zaradio drugi žuti zbog igranja rukom. Besek uvodi Šarića, a domaćini kreiraju još nekoliko prigoda, ali rezultat se do odmora nije mijenjao.

U nastavku pritisak gostiju se steže, a inicijativu su okrunili golom Halimija u 55. minuti. On je sa oko pet metara pospremio loptu ubačenu sa boka za zasluženo izjednačenje. Gosti sve više gube dah, a brojčano izjednačenje stiglo je u 84. minuti, kada Zrna, koji je zamijenio Kelemena, nepotrebno gubi živce te zarađuje crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača. Ipak do kraja su domaćini propustili dvije zlatne šanse. Prvo je Šarić glavom, naokon odličnog proigravanja Brlenića, loše zahvatio loptu nekoliko metara pred Jozićem. A u drugoj minuti sudačke nadoknade je Kuzmić propustio šansu za prvu ligu. Sam je bio pred golom gostiju, ali je pucao pored gola.

Vidjeli smo dopadljiv nogomet, a na kraju je završilo neriješeno, što s obzirom na kiks Zadrana, odgovara i jednima i drugima. Tako niti tri kola prije kraja ne možemo nazrijeti tko će biti novi prvoligaš. Odluka će pasti u zadnja tri kola.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913