Liga prvaka: Bayern iznenadio Manchester, Real prokockao 2:0!

Davor Sajko • utorak, 03.04.2001.

Prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka donijele su i jedno iznenađenje - Bayern je potkraj utakmice s Manchester Unitedom uspio ostvariti minimalnu pobjedu od 0:1, a Real je u gostima kod Galatasaraya vodio 0:2, ali izgubio 3:2!

Liga prvaka, četvrtfinale
Raspored i rezultati
Galatasaray Real Madrid 3 : 2
Manchester United Bayern München 0 : 1

Bayern je, dakle, iznenadio je Manchester United, pobijedivši nakon pogotka Sergia u 86. minuti. U napetoj i zanimljivoj utakmici, u kojoj su se redale prilike s obje strane, na kraju su više sreće imali Bavarci. Najbolji kod Nijemaca bio je Effenberg, a prikazana igra Bayerna u potpunosti je odudarala od igre protiv Werdera u poslednjem kolu Bundeslige, kada je Bayern kod kuće poražen s 3:2.

U drugom susretu između turskog Galatasaraya i španjolskog Real Madrida činilo se nakon prvih 45. minuta da će uzvrat u Madridu biti rutina za Real. Pogocima Helguera (33) i Makelele (43) Real je imao na poluvremenu ogromnih 0:2, ali nastavak je pripao Turcima koji su preokrenuli rezultat do kraja susreta. Već u trećoj minuti nastavka Galatasaray je pogotkom Umita smanjio rezultat na 1:2, a u nastavku Hasan Sas (66) je poravnao rezultat. Deset minuta nakon poravnanja Jardel je donio pobjedu Turcima i nadu uoči uzvratnog susreta u Madridu.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312