Kup Uefe: Alavesu tri jedanaesterca za pobjedu

Davor Sajko • četvrtak, 05.04.2001.

Prvi polufinalni susreti Kupa Uefe, igrani u četvrtak, donijeli su već jednog gotovo sigurnog finalista. Španjolski Alaves je visokim rezultatom 5:1 svladao njemački Kaiserslautern, a u drugoj utakmici Barcelona i Liverpool odigrali su i bez pobjednika i bez pogodaka.

Kup Uefe, polufinale
Alaves Kaiserslautern 5 : 1
Barcelona Liverpool 0 : 0

Alaves je vjerojatno osigurao finale ovogodišnjeg Kupa Uefe. Teško je za povjerovati da će Španjolci prokockati ovakvu prednost od 5:1. Već je nakon prvih 45 minuta bilo visokih 3:0, a čak su dva pogotka postignuta iz jedanaesterca. U nastavku dosuđena su još dva kaznena udarca, ali sada po jedan na svakoj strani. Strijelci za Alaves bili su Contra (19, 29), Cruyff (41), Alonso (58), Magno (82), a za momčad s Betnzenberga počasni je pogodak postigao Koch u 68. minuti susreta. Jurica Vučko je na klupi Alavesa prosijedio cijeli susret.

Na Nou Campu Liverpool je ostvario zapažen rezultat koji obećava uoči uzvratnog polufinalnog susreta 19. ovog mjeseca na Anfieldu. Barcelona je tijekom cijelog susreta uspjela tek iz poluprilika zaprijetiti Liverpoolu, što je na kraju bilo dovoljno za mršavih 0:0. Tek je u posljednjim minutama susreta Xavi mogao Barcelonu dovesti do pobjede, ali njegov je udarac obranio Westerveld.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312