Bundesliga: R. Kovač pocrvenio, Bayern i dalje vodeći

Davor Sajko • nedjelja, 08.04.2001.

Bundesliga, 28. kolo
Tablica Raspored i rezultati

Slika 1 od 1.

Nakon odigranog 28. kola Bundeslige nije došlo do promjene u vodstvu. Derbi između Bayerna i Borussije nije donio pobjednika te je to bilo dovoljno Bavarcima da zadrže vodeću poziciju. U do posljednjem mjestu ispunjenom sationu u Dortmundu Bayern je već u šestoj minuti došao do vodstva pogotkom Santa Cruza, dok su domaći poravnali u drugom djelu preko Bobica. Utakmica je obilovala kartonima te je tako Bayern dobio sveukupno osam kartona u odnosu na dva Borussijina. Effenberg i Lizarazu su "pocrvenili" kod Bayerna, dok je Evanilson u posljednjoj minuti susreta zaradio crveni karton u sastavu Borussije. U slijedećem kolu Bayern će tako u još jednom derbiju, tada protiv Schalkea, biti lišen usluga Effenberga, Lizarazua te Elbera i Linke koji su u današnjem susretu zaradili peti žuti karton.

Bayer se pobjedom protiv u Frankfurtu protiv Eintracht opet priključio borbi za prvo mjesto. Robert Kovač igrao je svega 36. minuta kada je bio isključen, ali su njegovi suigrači bez obzira na igrača manje uspjeli doći do nova tri boda. Uz isključeng Kovača u sastavu Bayera igrao je i Jurica Vranješ svih devedeset minuta.

Energie i Wolfsburg su slaboj i dosadnoj utakmici završili miroljubivo bez pogodaka. Tomislav Piplica odigrao je cijeli susret, dok je Antun Labak zamijenjen u 85. minuti susreta. Kod gostiju Marino Biliškov je zamijenjen već u 30. minuti, a Marić je igrao do 65. minute kada je također zamijenjen.

Bochum je pobjedom protiv 1860 München ulio malo nade svojim navijačima da bi ipak mogao izboriti opstanak u Bundesligi. "Zehcigeri" oslabljeni neigranjem trojice standardnih prvotimaca (Haessler, Zelic, Bierofka) nisu uspjeli parirati raspoloženim gostima iz Bochuma. Početkom drugog dijela Bochum je već imao 0:2 i tijekom nastavka domaći je sastav tek u dva navrata uspio smanjiti vodstvo, ali ne i ugroziti ga.

Hertha je izgubila korak u borbi za naslov prvaka. U Bremenu je domaći Werder s 3:1 Berlinčanima nanio poraz na koji nisu računali. Za pobjedničku momčad igrao je Ivica Banović do 70. minute susreta, dok je kod gostiju mladi Šimunić svoju priliku dobio 14 inuta prije kraja utakmice.

HSV i Freiburg su remizirali što je povećalo glavobolju u Hamburgu jer su tim postignutim rezultatom i dalje u zoni opasnosti od ispadanja. Andrej Panadić odigrao je cijeli susret, dok je Niko Kovač igrao prvih 45 minuta kada je zamijenjen, a tijekom slijedećeg tjedna zbog bolva u peti, budući će člna minhenskog Bayerna morati posjetiti liječnika.

Stuttgart i dalje bodove gubi u posljednjim minutama. Svega tri minute je Zvonimira Soldu i njegovu momčad dijelilo od tri boda, iako je Stuttgart tijekom cijelog susreta imao više prilika koje su ostale neiskorištene.

Schalke 04 opet je u igri. Iznenađujuće visokom pobjedom od 5:1 protiv Kaisersluterna probilo se Schalke na drugo mjesto uoči derbija slijedećeg kola, kada će se sastati s trenutačno vodećim Bayernom. Već je Schalke u devetoj minuti vodio s 2:0, a sve ostalo u nastavku susreta bila je rutina. Nenad Bjelica nije igrao za Kaiserslautern kojemu je ovo u samo nekoliko dana drugi visoki poraz.

Slijedeće kolo donosi još jedan derbi i to Bayern-Schalke gdje će Bavarci nastupiti oslabljeni neigranjem četvrorice prvotimaca zbog kartona.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312