Engleska: Manchester United potvrdio naslov prvaka

Hrvoje Niče • ponedjeljak, 16.04.2001.

Premiership, 33. kolo
TablicaRaspored i rezultati

Ovog je blagdanskog vikenda odigrano nepotpuno 33. kolo engleske Premier lige, u kojem je Manchester United osigurao sedmi naslov prvaka Premier lige u posljednjih devet godina. Tim činom Manchester je osvojio ukupno 14. naslova prvaka Engleske. Pobjedom od 4:2 nad Coventryem, "crveni vragovi" su skinuli posljednju brigu s leđa, a sada su sve misli okrenute prema ovotjednom 1/4 finalnom susretu Lige prvaka između Manchestera i Bayerna iz Munchena. Da podsjetimo, njemački prvak je slavio u Manchesteru rezultatom 1:0. Susret s Coventryem nije se od početka odvijao kako su domaćini očekivali. Gosti su poveli već u 11. minuti preko Hartsona, no dvije minute kasnije Yorke izjednačuje, te u 28. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo. To vodstvo je trajalo pet minuta, kada je Hartson izjednačio (Yorke - Hartson 2:2, Manchester - Coventry 2:2). No, desetak minuta prije kraja, Giggs ponovno dovodi svoju momčad u vodstvo, a u 87. minuti Scholes potvrđuje novi naslov prvaka Engleske.

Još u petak je odigran derbi susret između Liverpoola i Leedsa. Gosti su odnijeli sva tri boda s Anfield Roada, te na taj način prigrabili četvrto mjesto koje još vodi u Ligu pravaka. No prema prikazanoj formi, ne trebamo se iznenaditi, ako Leeds i osvoji Ligu prvaka. Jednostavnost u igri, te lakoća postizanja pogodaka, velik su adut Engleza u uzvratnom susretu protiv Deportiva La Corune. Igor Bišćan nije dobio priliku igrati u ovom susretu.

Od ostalih rezultata svakako treba spomenuti visoku pobjedu Midllesbrougha od 3:0 nad Arsenalom u gostima. Naš Alen Bokšić nije se upisao u listu strijelaca, ali je ocijenjen dobrom 7. Iz igre je izašao u 90. minuti kada ga je zamijenio Mustoe.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312