Nastavljen Hajdukov "stampedo"

Goran Štimec, Bernard Jurišić, Davor Sajko • nedjelja, 22.04.2001.

Nakon subotnjeg derbija Osijeka i Hajduka, te preostalih, u nedjelju odigranih utakmica, i dalje je očigledno da nas čeka uzbudljiva završnica prvenstva. Hajduk je u Osijeku s 0:2 osigurao da Dinamo ne odmakne više od jedan bod, a isto tako su Splićani jednog od suparnika u borbi za naslov, udaljili od te borbe. Slaven Belupo je 0:1 pobjedom u Varaždinu preuzeo četvrtu poziciju od Varteksa, dok je prvoplasirani Dinamo protiv posljednjeplasiranog Zagreba očekivano ostvario pobjedu.

U Ligi za ostanak gostujuća pobjeda Rijeke nad Marsonijom 1:3 malo je podigla Riječane, ali samo bodovno. Cibalia je osvojila bod u Čakovcu (0:0), a vodeći Šibenik bez većih je problema dobio Hrvatski dragovoljac (3:1). Najveća muka za klubove Lige za ostanak ostaje čime motivirati igru do kraja natjecanja.

Šibenik H. dragovoljac 3:1

I nakon četvrtog odigranog kola Lige za prvaka neizvjesnost najtecanja nije se izgubila. U derbiju kola, u subotu u Osijeku, Hajduk je pobjedom nad direktnim suparnikom napravi prednost od tri boda, i za petama je Dinamu na vrhu. Time se polako ostvaruju neka predviđanja da Osijek neće izdržati trku za naslov prvaka, iako je za konačne ocjene još rano. Hajduk je poveo već u 6. minuti iz jedanaesterca kojeg je izveo Leko, a Deranja je gol za konačnu pobjedu od 2:0 postigao u drugom dijelu, u 61. minuti.

U nedjelju su igrane ostale utakmice, Dinamo je, nakon prošlotjedne pobjede u Kupu, opet bio bolji od Zagreba, ovaj put ne tako uvjerljivo - 2:0. Pogoci su pali tek u drugom dijelu; strijelci su bili Šokota (46) i Sedloski (86). Dinamo tom pobjedom ostaje na vrhu, s bodom prednosti ispred Hajduka.

Varteks je u Varaždinu izgubio četvrtu poziciju od gostiju iz Koprivnice. Jedini gol Slavena pao je, istina, tek u 88. minuti, strijelac je bio Marijo Dodik, ali i to je bilo dovoljno da Slaven "preskoči" Varteks za dva boda.

U Ligi za ostanak Rijeka je pobjedom nad Marsonijom u gostima pokazala da još ima nekih potencijala u ove sezone potpuno zakazaloj momčadi. Danas su strijelci bili Flego (26,85) i Čaval (90) za Riječane, a za Marsoniju Olić u 88. minuti. Riječani su najavili da neće završiti na pretposljednjem mjestu, no do Cibalije ih dijeli nemalih tri boda.

Vinkovčani su jučer u Čakovcu uzeli bod, utakmica je završila bez golova, vjerojatno nije bilo niti velikih emocija niti u jednom od momčadi, domaćini imaju solidnu zalihu bodova, a za goste je osvojeni bod sigurno zadovoljavajući.

Vodeći Šibenik je bez većih problema na Šubićevcu svladao Hrvatski dragovoljac. Strijelci su bili Krpan (16), Vincelj (63, 74), a za goste Jagić (52).

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312