Bundesliga: Schalke 04 najbliži naslovu prvaka

Davor Sajko • ponedjeljak, 23.04.2001.

Nakon 30. kola na vrhu tablice nije se ništa promijenilo jer je Schalke pobjedio Herthu, a Bayern je kao gost slavio u Frankfurtu protiv Eintrachta. Uz vodeći dvojac i Borussija još u petak s visokih 5:0 deklasirala Bochum. Bayer polako ispada iz trke za naslov nakon remija protiv HSV-a isto kao što je kiksala i Hertha te Kaiserslautern proitv Freiburga.

Bundesliga, 30. kolo
Tablica Raspored i rezultati

Slika 1 od 1.

Do kraja prvenstva su na rasporedu još četiri kola i najlakši raspored ima trenutačno vodeći Schalke. U posljednja četiri susreta Schalke za protivnike ima čak tri kandidata za ispadanje (Bochum, Stuttgart, Unterhaching), dok će Bayern do kraja prvenstva igra protiv Freiburg i Kaiserslautern kod kuće, a gostuje kod Bayera i HSV. S trenutačnih dva boda prednosti najbliži je ovogodišnjem naslovu Schalke.

U dvoboju braće Kovač nije bilo pobjednika. Nikin HSV poveo je u 41. minuti, a samo četiri minute kasnije apotekari su poravnali pogotkom Kirstena. Robert Kovač je bio najbolji u redovima domaćeg Bayera i odigrao je cijeli susret isto kao i Jurica Vranješ. Uz Niku Kovača za HSV je svih 90 minuta odirao i Andrej Panadić. Energie je još jednom pobjedom sve dalje od opasne zone ispadanja. Ovaj puta "ceh je platio" Unterhaching. Najbolji kao i većem broju susreta ove sezone bio je vratar Energija Tomislav Piplica, a Antun Labak je u igru ušao tek u 70. minuti. Banovićev Werder doživio je poraz na svom stadionu, a u porazu svoje momčadi Ivica Banović je igrao u drugom dijelu od 46. minute. Visoki poraz Kiseslauterna nije ugrozio šestu poziciju koja vodi u Europu, momčadi s Betzenberga. Već je na poluvremenu bio katastrofalnih 5:0, a nastavak je donio tek dva utješna pogotka. Bjelica je za Kaiserslautern odigrao cijeli susret.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312