NBA: Lakersi poveli sa 2-1

Bojan Poturica • subota, 27.05.2000.

Kobe Bryant zabija preko Stoudamirea

"Ovo je dobro za nas. Samo gradimo karakter i jačamo pred gostovanje u Portlandu. Idemo im tamo učiniti istu stvar kao oni nama. To je veći izazov, a to je stvarno cool", govorio je Kobe Bryant nakon poraza njegovih Lakersa od Portlanda u drugoj utakmici finala Zapada. Kobe Bryant (25 koševa, 7 skokova, 7 asistencija, igrao 47 minuta) očigledno obožava izazove. U pobjedi Lakersa nad Portlandom u trećoj utakmici od 93-91, Kobe je bio najzaslužniji za pobjedu. Nakon što je Kobe u prve dvije utakmice u prosjeku postizao 12.5 koševa u prosjeku, u ovoj je vodio Lakerse sa Shaquille O,Nealom (26 koševa, 12 skokova, igrao svih 48 minuta) do pobjede. U prvome poluvremenu je zabio 18 koševa, dok je u drugome bio zaslužan za sve velike poteze. Pri rezultatu 91-91, Kobe je asistirao Ronu Harperu (12 koševa) koji je ostao sam na šutu. Harper je kaznio obranu Portlanda te zabio za 93-91. "To je velika nagrada za Rona, posebno stoga što ga stalno ostavljaju samog na šutu", rekao je Phil Jackson, legendarni trener koji je samo dvije pobjede od NBA finala iako mu je ovo prva sezona na klupi Lakersa. Nakon toga Portland je imao loptu. Arvidas Sabonis (11 koševa) imao je priliku izjednačiti, no Bryant je ponovno u centru pažnje, te blokira 10 cm višeg Litvanca.

Kod Portlanda najbolji su bili Rasheed Wallace (19 koševa), Damon Stoudamire (19 koševa, 4 asistencije), te Scottie Pippen (12 koševa, 9 skokova, 6 asistencija). "Pronašli smo način kako da se vratimo u ovu seriju. Vratili smo prednost domaćeg terena. U nedjelju je pritisak na njima. Oni su pred izlaznim vratima i to im je jasno", govorio je Jackson.

Svi rezultati: Portland - LA Lakers 91-93 (1-2).

Sljedeće utakmice: New York - Indiana (0-2).