Hajduk - Inter: Baš minimalno

Bernard Jurišić • srijeda, 07.11.2007.

Hajduk je pobijedio Inter u prvoj utakmici četvrtfinale Hrvatskog kupa, no radosniji su travnjak u Poljudu napustili Zaprešićani. Hajdukovci su odigrali još jednu vrlo lošu utakmicu, a minimalnih 2:1 ostavilo je obje momčadi u igri za prolaz u polufinale...

Već prvi Hajdukov napad donio je "bilima" prednost. Hrgović je u 2. minuti ubacio loptu iz slobodnog udarca, nakon nekoliko odbijanja lopta pogađa Starčevića u ruku, a sudac pokazuje na bijelu točki. Nikola Kalinić bio je nemilosrdan, Hajduk je poveo s 1:0 već u 3. minuti.

Slika 1 od 2.

Primljeni pogodak kao da je paralizirao Zaprešićane, koji polovicu prvog poluvremena gotovo da i nisu prešli centar. U 14. minuti Bartolović oduzima loptu Verhasu na centru i vuče kontru "tri na dva", no neprecizno puca s pozicije nadomak kaznenom prostoru.

Četiri minute kasnije Cernat vuče brzu akciju kroz sredinu, kad se očekivalo proigravanje za Kalinića, Rumunj "podvaljuje" Rukavini, kojemu Vranjić ulazi u udarac i spašava pogodak.

Gosti su prvi put zaprijetili u 36. minuti i odmah – stopostotnom šansom. Grgurović je dobio duboku loptu kroz sredinu i uposlio Sivonjića koji je izašao sam pred Balića, no brzopleto reagira i propušta prigodu.

Slika 2 od 3.

Kazna stiže u 42. minuti. Cernat ubacvuje iz kornera, Mladen Pelaić je zaboravljen od gostujuće obrane i glavom spušta loptu u mrežu za 2:0. Dvije minute kasnije Pelaić pokušava uzvratiti Cernatu asistencijom, no rumunjski razgravač loše puca s desetak metara.

U drugom dijelu Hajduk se raspao. Praktično bez ikakve prigode pred Vranjićem odigrali su domaći drugih 45 minuta, što su Zaprešićani iskoristili za smanjenje rezultata i povećanje svojih šansi za prolaz u polufinale.

Ilija Sivonjić dobiva duboku loptu u kaznenom prostoru, oslobađa se Sablića i sprema loptu iza Balićevih leđa za 2:1. Mogli su gosti i izjednačiti u 82. minuti, no Sivonjić je ovog puta loše ciljao.

Slika 3 od 4.

Gosti su do kraja uspješno "krali" vrijeme, što im i nije bilo teko s obzirom na bezidejnost domaćina. Trener Milivoj Bračun isključen je dvije minute prije kraja zbog reakcije na jednu sudačku odluku i svađe s Hrgovićem.

Usprkos porazu, kraj susreta su zadovoljniji dočekali Zaprešićani, jer su ostvarili rezultat koji ih ostavlja u igri za prolazak u polufinale. Hajdukovi igrači pružili su još jednu lošu predstavu i gledajući ono što su pokazali – ni oni ne mogu biti nezadovoljni konačnim omjerom.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...