Val d'Isere: Ivici najbolji rezultat sezone, Grünigenu pobjeda

Davor Sajko • nedjelja, 15.12.2002.

Treći ovosezonski veleslalom u svoju je korist odlučio Švicarac Michael von Grünigen. Zaostatak od 0,20 sekunde u odnosu na vodećeg Millera, trenutačno vodeći u poretku veleslalomaša, u drugoj je vožnji nadoknadio i "preskočio" Amerikanca i došao do svoje druge ovosezonske pobjede. Bode Miller se morao zadovoljiti drugim mjestom, dok je najveće iznenađenje priredio Austrijanac Christoph Gruber probivši se na treće mjesto s 29. nakon prve vožnje. Naš Ivica Kostelić ostvario je najbolji rezultat sezone u veleslalomu osvojivši 24. mjesto i pri tome zaostao 1,38 sekunde.

Slika 1 od 1.

Teški uvjeti na stazi u francuskom Val d'Isereu dao je priliku nekim skijašima da sa visokim startnim brojevima ostvare svoje najbolje rezultate karijere. Naime, nakon što je prvih 30 skijaša već završilo prvu vožnju, nakratko se pojavilo sunce i znatno poboljšalo vidljivost i stanje na stazi. Najbolje su to iskoristili Norvežanin Svindal i Talijan Fill koji su na kraju u trku završili na 23. tj. šestom mjestu.

Ivica je već u prvoj vožnji imao "tek" 18. vrijeme, da bi nakon druge vožnje završio na ove sezone najboljem mjestu u veleslalomu - 24. mjestu.

Bez obzira na drugu ovosezonsku pobjedu Švicarca Michaela von Grünigena u veleslalomu, pravi je junak današnjeg trećeg po redu veleslaloma sezone Austrijanac Christoph Gruber koji se najbolje snašao u teškim uvjetima u Val d'Isereu. Nakon što je prvu vožnju završio na 29. mjestu, drugom se fenomenalnom vožnjom probio čak do najniže stepenice pobjedničkog postolja.

Skijaši već sutra nastavlju svoju utrku za bodovima. Nakon skijašica sutra i skijaši i to pod reflektorima voze tzv KO slalom u Sestrieresu.