Vujčić i društvo prošli Barcelonu

Branimir Korać • četvrtak, 15.12.2005.

U preostalih pet susreta osmog kola Eurolige četiri pobjede ostvarili su domaćini dok je jedino Maccabi bio uspješan na strani. Aktualni prvaci Europe uz vrlo dobru igru Nikole Vujčića svladali su u Blaugrani Barcelonu bez problema 88:78. Valja istaknuti i sjajnu igru Dalibora Bagarića u pobjedi Climamija nad Žalgirisom...

Prekrasna partija Maccabija u Barceloni. Aktualni prvaci Europe potpuno su nadigrali domaćina i apsolutno zasluženo slavili 88:78. Ako kažemo da je Barcelona još i dobro prošla, jasno vam je o kakvoj je utakmici bilo riječ. Potpuno jednostranoj.

Slika 2 od 3.

Od samog starta Maccabi je krenuo žestoko. Vrlo brzo poveo je 10:0 i tu prednost bez problema održavao do kraja prve četvrtine. Prvih deset minuta završava vodstvom Maccabija 27:15, a posebice dobro u tom razdoblju igrali su Nikola Vujčić i Maceo Baston koji su kombinirano ubacili 14 poena.

U drugoj četvrtini ovom dvojcu priključuje se i večeras iznimno raspoloženi Tal Burstein koji u drugih deset minuta ubacuje 11 poena i održava prednost momčadi iz Tel Aviva. Susret se konačno lomi krajem treće četvrtine kada Maccabi serijom 7:0 odlazi na 71:55 i riješava pitanje pobjednika.

Kod Maccabija prva imena bili su Burstein s 24 poena (9/15) i sedam skokova, Anthony Parker sa 17 poena (6/17), šest skokova i pet asistencija, Vujčić sa 16 poena (6/9), četiri skoka i dvije asistencije za 28 minuta te Baston sa 16 poena (7/9). Kod Barcelone Kakiouzis 21 poen (6/13) i 12 skokova te Shammond Williams s deset poena (3/8) i sedam skokova.

Union Olimpija nije uspjela sa svega dvojicom raspoloženih igrača parirati Benettonu. Talijani su i formalno upisali već ranije očekivanu pobjedu svladavši Olimpiju 81:66. Druga četvrtina bila je kobna po Ljubljančane. Već na samom startu Benetton odlazi na 34:24, a do kraja poluvremena Talijani su već na gotovo 20 poena prednosti.

Odličnu utakmicu odigrao je Drew Nicholas koji je ubacio 26 poena (8/12, 6/8 za tricu), a Bargnani je dodao 15 poena (4/8). Kod Olimpije Yotam Halperin 21 poen (7/15) i Rannikko 17 poena (6/11). Od naših igrača u redovima Olimpije Toni Dijan za 12 minuta ubacio je dva poena (1/2) uz tri skoka i dvije asistencije, Joško Poljak dva poena (1/3) uz četiri skoka za 15 minuta dok Luka Žorić nije ulazio u igru.

Slika 1 od 1.

AEK je porazom kod Bamberga potpuno potonuo na dno A skupine. Nijemci su upisali pobjedu 71:61 u vrlo izjednačenom susretu koji je odlučen početkom posljednje četvrtine nakon pet uzastopnih poena Roberta Garretta.

Bambergovi igrači broj jedan bili su Derrick Phelps s 18 poena (7/10) i šest asistencija i Demond Mallet sa 14 poena (6/14). Kod gostiju Lionel Chalmers 21 poen (9/19) i Ioannis Bouroussis deset poena (3/7) i osam skokova. Učinak Slavena Rimca skroman. U 24 minute Slaven je ubacio pet poena (1/3).

Uz superraspoloženog Dalibora Bagarića Climamio je svladao Žalgiris 75:64. Bagarić je u utakmici sezone za 17 minuta ubacio 15 poena (5/6), uhvatio šest skokova i podijelio dvije asistencije. Uz njega istakao se Marco Belinelli s 15 poena (4/8).

Climamio je do pobjede došao u posljednjoj četvrtini. Do tada se vodila ravnopravna borba u kojoj je Žalgiris zadavao dosta problema domaćinu. Posebice se to odnosi na raspoloženog Darjuša Lavrinoviča koji je ubacio 24 poena (9/17).

Unicaja je rutinski odradila posao protiv Pau Ortheza. Slavila je 81:73 u susretu u kojem su gosti u nekoliko navrata u drugom poluvremenu dolazili na minus tri, ali više od toga nisu napravili. Unicaju su predvodili Daniel Santiago sa 17 poena (7/10) i pet skokova te Jose Garbajosa sa 16 poena (5/13) i 12 skokova. Kod gostiju Brooks Sales 23 poena (9/17) i deset skokova.