NBA: Deset pobjeda domaćina, Bucksi slavili u gostima

Hrvoje Rafaelić • srijeda, 27.12.2006.

Odlični Redd i Bogut predvodili su Buckse do jedine gostujuće pobjede. Iznimno raspoloženi domaćini koji su pobjedili u deset od jedanaest utakmica. Phoneix se vratio na pobjedničke staze, Utah je ponovno uz odličnog Okura došao do pobjede dok je Iverson upisao pobjedu sa svojom novom momčadi Denver Nuggetsima...

Dallas je uspio pobjediti Charlottu uz odličan učinak Dirka Nowiztkog. Njemac je za 36 minuta provedenih na parketu ubacio 23 poena uz sedam skokova. Dobru utakmicu odigrao je i Josh Howard koji je pogodio 27 poena uz osam skokova i tri asistencije. Kod gostiju solidno su odigrali Gerald Wallace (16 poena, šest skokova) i Adam Mprisson (17 poena, šest skokova). Detroit je trenutno na scoru 20-7 dok su Bobcatsi tek na 7-19.

Jazzeri su uz raspoloženi trojac Mehmet Okur (24 poena, 11 skokova), Carl Boozer (26 poena, 10 skokova) i Deron Williams (21 poen, sedam asistencija) rješili problem zvan LA Clippersi. Naš Gordan Giriček je za 24 minute provedene na terenu ubacio osam poena. Kod gostiju zapaženu utakmicu odigrao je Elton Brand (21 poena, sedam skokova). Utah je ovom pobjedom došla do scora 20-8.

Phoneix se pobjedom protiv Blazersa vratio na pobjedničke staze. Steve Nash (devet poena, pet asistencija), Shawn Marion (23 poena, osam skokova), Richard Bell (18 poena) i Leandro Barbosa (22 poena) predvodili su momčad Sunsa do pobjede i scora 18-7. Kod Portlanda solidnu utakmicu odigrali su Randolph (18 poena, 14 skokova) i Jack (18 poena).

Minnesota je minimalno sa dva poena razlike pobjedila Chicago. Za domaćine je ponovno najbolji bio Kevin Garnet koji je imao učinak za double-double (26 poena, 14 skokova). Osim njega dobru utakmicu odigrao je i igrač s klupe Randy Foye koji je za 25 minuta provedenih na parketu ubacio 25 poena. Timberwolvesi i Bullsi su u posljednju četvrtinu ušli dosta izjednačeno, ali su domaćini ipak uspjeli dobiti četvrtu sa 31:18 i upisati 11. pobjedu sezone.

Kod Chicaga zapaženu utakmicu odigrali su Ben Gordon (27 poena), Andres Nocioni (18 poena, osam skokova), Luol Deng (16 poena, osam skokova) i Kirk Hinrich (19 poena, šest asistencija). Ben Wallace je imao lošu noć sa samo tri poena i pet skokova.

Jedinu gostujuću pobjedu uzeli su Milwaukee Bucksi protiv San Antonio Spursa. Fenomenalni Michael Redd predvodio je Buckse do 13. pobjede sezone. Redd je ubacio 36 poena uz sedam skokova. Veliku pomoć imao je u Andrewu Bogutu (14 poena, 11 skokova) i centru Maurice Williamsu (23 poena, pet skokova). Domaćin je imao raspoloženi trojac Tony Parker (24 poena, deset asistencija), Michael Finley (15 poena) i Tim Duncan (25 poena, 12 pobjeda), ali to je bilo nedovoljno da upišu 22. pobjedu sezone. Trenutno su na scoru 21-7 dok su Bucksi na 13-14.

Denver Nuggetsi su uz pomoć svoje nove prinove u liku Allena Iversona (28 poena, 13 asistencija) došli do pobjede protiv Bostona. Osim Iversona briljirao je i igrač sa klupe Earl Boykins koji je za 31 minutu provedenu na parketu ubacio 28 poena. Kod Bostona koji je igrao bez Pierca, Szczerbiaka i Olowokandija najbolji su bili Allen (18 poena), Green (18 poena, osam skokova) i Jefferson (16 poena, 15 skokova).

Washington je ponovno na krilima odličnog Gilberta Arenasa (31 poen, sedam asistencija) došao do pobjede. Jamison (26 poena, devet skokova) i Butler (19 poena) pomogli su Arenasu da odvede momčad do 15. pobjede sezone uz trenutni scor 15-12. Kod Memphisa solidnu utakmicu pružili su Johnson (23 poena, 10 skokova) i Paul Gasol (13 poena, pet skokova).