Teško otvaranje za Federera

Deni Kirinčić • ponedjeljak, 26.02.2007.

Najbolji tenisač svijeta Roger Federer vratio na Tour pobjedom protiv Kristiana Plessa u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju. Jedino iznenađenje dana ostvario je veteran Fabrice Santoro koji je svladao četvrtog nositelja Tommyja Robreda u meču punom preokreta...

Danac Kristian Pless danas se pokazao kao teška prepreka. Federer se za pobjedu zbilja namučio, a u cijelom susretu samo je jednom uzeo servis Dancu. Prvi set je dobio sa 7:2 u tie-breaku, a u drugom je Pless uzvratio sa 6:3. Treći set bio je prava muka za Federera koji je jedva oduzeo servis Plessu za konačnih 6:3.

Robredo je odigrao jedan od najlošijih mečeva sezone u iznenađujućem porazu od Fabricea Santoroa. Francuz je odjurio na 4:0, a malo kasnije imao je i 5:2. Ipak, Španjolac se vratio i uzeo četiri gema zaredom za servis za set. Na servisu za set ponovno je odigrao loše i dvostrukom pogreškom dao gem Santorou. U tie-breaku Robredo je propustio set-loptu, a na set-loptu svog protivnika ponovno je napravio dvostruku pogrešku. U drugom setu odlučio je jedan break u petom gemu obzirom da je Santoro do kraja susreta bez problema održao svoj servis.

Slika 1 od 2.

Vezane vijesti

Šesti nositelj Tomaš Berdych startao je nervozno protiv igrača s pozivnicom Mohammeda Al Ghareeba koji je dobio prvi set sa 6:3. Berdych je ipak pokazao svoju kvalitetu u sljedeća dva seta i lako slavio sa 6:3, 6:2. Rus Igor Andrejev u izjednačenom susretu nakon teške borbe svladao je Marca Gicquela sa 6:7(4), 6:4, 7:5.

Gicquelov sunarodnjak Florent Serra u tri je seta s 5:7, 6:3, 6:2 izbacio Jonasa Björkmana dok je Olivier Rochus sa 7:6(4), 6:2 nadjačao Hyung-Taika Leeja. Najlakšu pobjedu dana ostvario je Dominik Hrbaty koji je sa 6:1, 6:2 eliminirao Omara Bahrouzyana.

U parovima, prvi nositelji Mark Knowles i Daniel Nestor su sa 6:2, 6:7(8), 10:2 slavili nad Younesom El Aynaouijem i Rohannom Bopannom. Marcos Baghdatis i Gilles Simon također su startali pobjedom, sa 7:5, 6:4 protiv Andrejeva i Ferrera.

ATP Dubai, 26.2.2007., prvo kolo: Roger Federer (SUI, 1) - Kristian Pless (DEN) 7:6(2), 3:6, 6:3, Fabrice Santoro (FRA) - Tommy Robredo (ESP, 4) 7:6(6), 6:4, Tomaš Berdych (CZE, 6) - Mohammed Al Ghareeb (KUW, WC) 3:6, 6:3, 6:2, Igor Andrejev (RUS) - Marc Gicquel (FRA) 6:7(4), 6:4, 7:5, Florent Serra (FRA) - Jonas Björkman (SWE) 5:7, 6:3, 6:2, Olivier Rochus (BEL) - Hyung-Taik Lee (KOR) 7:6(4), 6:2, Dominik Hrbaty (SVK) - Omar Bahrouzyan (UAE, WC) 6:1, 6:2.

ATP Dubai, 26.2.2007., prvo kolo, parovi: Knowles / Nestor (BAH/CAN, 1) - Bopanna / El Aynaoui (IND/MAR, WC) 6:2, 6:7(8), 10:2, Baghdatis / Simon (CYP/FRA) - Andrejev / Ferrer (RUS/ESP) 7:5, 6:4, Rochus / Vliegen (BEL/BEL) - Bahrouzyan / Nader (UAE/UAE, WC) 6:2, 6:1.