Mornar BS - Medveščak: Medo van stroja

Tea Lokas • srijeda, 28.11.2007.

U prvoj utakmici 11. kola hrvatske vaterpolske lige Mornar Brodospas upisao je rutinsku pobjedu nad slabim Medveščakom. Susret je odigran u ranom poslijepodnevnom terminu, pred skoro praznim tribinama u utrobi poljudskog plivališta...

Mornar BS - Medveščak 15:8 (5:1, 3:3, 3:1, 4:3)

Split, 28.11.2007., Bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Marinić-Kragić 1, Čorušić, Mataić, Bobanović 1, Jurišić 2, Vojković, Bošković 1, Krnić 2, Marelja 3, Kovačić-Pavlina, Ban 2, Bebić 2. Trener: Kreković.

Medveščak: Kavur, Skender, Oreški, Perković, Gledec, Vegar, Milički, Radmanović, Bojić 1, Grbeš, Ćuk 4, Blažević 3, Farkaš, Mateša. Trener: Golubić. Suci: Rebić i Milinović (oba Split)

Nakon skliskog šibenskog "terena" koji je u prošlom kolu bio poguban za Mornarevce, ovaj put im je u goste došla posljednje plasirana momčad prvenstva. Prilično lagano "iskupljenje" Splićani su izborili u domaćem okruženju uz pljesak pokojeg promatrača na tribinama.

Domaći su krenuli po pobjedu od prve minute, razbili obranu Medvaščaka te "utrpali" pet pogodaka u prvih osam minuta. Uzvraćeno im je od strane Medveščaka, točnije od strane Matea Ćuka, koji svoju momčad održava budnom uz svoja tri uzastopna pogotka.

Nastavilo se u splitskom "tonu", treća četvrtina okončana je rezultatom 11:5, da bi Mornar i u posljednjem dijelu utakmice održao pa i povećao vodstvo na sedam razlike. Najučinkovitiji na strani domaćina bio je Marelja s tri gola, a na suprotnoj strani bazena istaknuo se Ćuk sa četiri te Blažević s tri upisana pogotka.