Split CO - Partizan Igokea: Duža klupa i strašni Peković

Bernard Jurišić • nedjelja, 09.12.2007.

Gužva pred ulazima u malu dvoranu na Gripama još je jednom pokazala koliko su Splićani gladni vrhunske košarke i velikih momčadi. Split CO ugostio je srbijanskog Euroligaša Partizana, vodeću momčad regionalne NLB lige, pred za Gripe gotovo nestvarnih 2.500 gledatelja. I dobro se s njom nosio dok su za to imali snage...

Slika 1 od 2.

Partizan Igokea prvi je inozemni klub u posljednjih nekoliko godina koji se može pohvaliti činjenicom da je napunio splitske Gripe.

Više od 2.500 gledatelja došlo je pogledati rezultatski prilično nevažan ogled između "oživjele" splitske i najbolje srbijanske momčadi.

U prvoj četvrtini, Gripe su se orile od pljeska. Garnett je utakmicu otvorio s dvije trice, a "krvava obrana" domaćina ostavila je goste Euroligaše na samo 10 ubačaja u 10 minuta.

Gostujući trener Vujošević već u prvih 8 minuta izrotirao je čak 11 igrača, tražeći dobitnu kombinaciju protiv motiviranih i borbenih "žutih", koji su vodili 17:10.

Drugi period bolje je otvorio Partizan, koji je serijom 0:7 stigao na 19:17.

Slika 2 od 3.

Iz minute u minutu razigravao se Nikola Peković, jedan od najkorisnijih igrača Eurolige, za kojeg splitski "teškaši" nisu imali rješenja. Nije im ni zamjeriti, jer rijetko koja europska obrana ima. Dominantni centar sam je držao Beograđane u drugoj četvrtini, ubacivši čak 15 poena.

Splićani su iz minute u minutu sve teže disali. Vujošević je stalnim pritiskom natjerao suce na sankcioniranje gotovo svakog dodira, što je rezultiralo trećim prekršajem čak trojice važnih splitskih aduta - Rudeža, Bilobrka i Ivanova.

Pogotkom u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, Tepić je doveo Partizan u prvo vodstvo na susretu - 38:39.

Treću četvrtinu s dvije trice otvara Bilobrk, a Rudež i Ivanov ubrzo dobivaju i četvrtu osobnu.

Slika 3 od 4.

Serijom 4:15 u tri minute, Partizan odlazi na 50:58, Splićani se vraćaju na 56:58, no na posljednji odmor Partizan ipak odlazi sa šest poena prednosti (60:66).

U posljednjem periodu sve je otišlo na stranu gostiju, kojima je duža klupa omogućila puno svježija i odmornija rješenja. Korisni Perić borio se kao lav, no srbijanska momčad sve je lakše dolazila do otvorenih šuteva i iz minute u minutu povećavala prednost na svom kontu.

Najviših 66:84 bilo je u posljednjoj minuti, što je tek tricom s centra ublažio Marlon Garnett za konačnih i potpuno zasluženih 69:84 u ovom trenutku kvalitetnije i bolje momčadi Partizana.

Peković je do kraja stigao do "strašnih" 33 poena i 11 skokova, priključio mu se Tepić s 21 poenom i 7 dohvaćenih lopti. Kod Splićana, najefikasniji je bio Garnett s 19 poena, a borbeni Hrvoje Perić završio je susret sa 6 poena, ali i 10 skokova.