Zadar – Široki: Stallworth "izvukao" Zadrane

Sanja Čalić • subota, 12.01.2008.

Unatoč opuštanju nakon vodstva i padu koncentracije u drugom dijelu utakmice, Zadrani su ipak nošeni lijepom atmosferom u Jazinama i odličnim učinkom Stallwortha uspjeli ostvariti novu pobjedu u regionalnoj ligi protiv Širokog (76:62) kojeg je u grad košarke dopratila i manja skupina navijača...

Zadrani su košem Johnsona prvi poveli u utakmici te su to vodstvo do kojeg su u prvoj četvrtini došli ponajprije zahvaljujući tricama Brewera i Stallwortha zadržali sve do posljednjeg trenutka. Iako su početne minute prve četvrtine bile izjednačene, Zadrani su nakon rezultata 18:15 uspjeli koševima Gečevskog i Brewera malo odmaknuti gostima. Nakon nesportske pogreške Štembergera domaći su došli i na plus devet (28:19), a jednim je pogođenim slobodnim bacanjem Fajardo postavio rezultat prve dionice (28:20).

Predvođeni kapetanom Gečevskim kojem se priključio i Stallworth postigavši četiri trice od zadarskih pet na kraju prvog dijela, Zadrani su u nastavku susreta serijom 13:6 povećavali svoje vodstvo (41:26). Široki je svoje poene postizao preko Levera i Fajarda no mnogo promašenih šuteva za tricu (27% na kraju prvog dijela) te podosta izgubljenih lopti osudili su ih na sve veći zaostatak. Koševima Štimca i Baraća Zadar je pred kraj poluvremena stigao na plus 17 (46:29), a na odmor je otišao s 15 koševa prednosti na svojoj strani (46:31).

Široki je u nastavak krenuo bolje, što im je dopustila i zadarska momčad koja je u trećoj dionici pomalo i zastala, te su Špralja i Štemberger ubrzo smanjili zaostatak gostiju na minus deset. Iako je Zadar u većini prethodnih utakmica svoje protivnike slamao upravo u trećoj dionici, protiv Širokog se to nije dogodilo. Vratili su Zadrani svoje vodstvo u 25. minuti ponovno na 17 razlike (58:41), no Širokobriježani su serijom 12:3 u kojoj je gotovo polovicu poena postigao Perinčić ovu četvrtinu završili s tek devet poena zaostatka (61:52) te su došli u priliku da se potpuno vrate u susret.

Na početku su se posljednje četvrtine zaredali promašaji i s jedne i s druge strane. Na prvi koš Zadra iz igre čekalo se gotovo četiri minute, no srećom po domaću momčad, Širokobriježani to nisu uspijevali preokrenuti u svoju korist. Koševima Dijana gosti su zaprijetili Zadru (62:55) kojem su slobodna bacanja Štimca i Stallwortha omogućila da malo lakše dišu (67:57).

Iako se dvije minute do kraja susreta Široki ponovno približio rezultatu domaćih, neizvjesnosti je sa svojih sedam uzastopnih koševa stao na kraj Stallworth (76:62) koji je i bio najučinkovitiji Zadrov igrač s 27 postignutih poena i četiri skoka. Osim njega, u momčadi Zadra istaknuo se i kapetan Gečevski (14 poena, sedam skokova), dok su u redovima Širokog po 14 koševa postigli Lever i Špralja.