POŠK - Primorje EB: Neočekivani gosti

Tea Lokas • nedjelja, 03.02.2008.

U drugom kolu lige za ostanak riječko Primorje slavilo je u gostima kod splitskog POŠK-a i time se probilo na vrh donjeg dijela ljestvice. Jedan pogodak prednosti bio je dovoljan Riječanima da poraze Splićane i sustignu ih na prvenstvenoj tablici...

POŠK - Primorje EB 11:12 (5:2, 2:3, 1:4, 3:3)

Split, Bazen u Poljudu

POŠK: Kačić, Barbarić, Zatović 3, Delaš, Bezić 2, Živković, Popović 2, Vuleta 1, Maras, Maškarić, Moody 2, Oreb 1, Vranković, Vuko. Trener: I. Asić.

Primorje EB: Križanec, Verač, Car 1, I. Krapić 1, An. Brala, Frajman 1, Tiškivski 2, Al. Brala 1, Vrlić 2, Barač 3, Beltrame, Bratić, Deželjin, Krizman 1. Trener: Roje.

Suci: Vuletić (Dubrovnik), Štampalija (Šibenik)

Zanimljiv susret odigrao se na bazenima splitskog Poljuda. Uz lagani vjetar u leđa zbog uspješnog uvoda u drugi dio prvenstva, POŠK-ovci su s puno samopuzdanja dočekali goste iz Rijeke koji su u prethodom kolu remizirali s Jadranom. Tako su i krenuli u utakmicu, 5:2 na kraju prve četvrtine i 7:5 na poluvremenu oslikavalo je njihova očekivanja.

No, Riječani se nisu došli prepustiti sudbini i u trećoj četvrtini dolaze do izjednačenja i prvog vodstva - 8:9. Do kraja utakmice Primorje je ipak uspjelo prelomiti tijek susreta u svoju korist, postigavši jedan gol viška za 11:12. U dvoboju u kojem se osjetio kolektiv više nego pojedinci, na strani pobjednika najviše je pogodaka postigao Barač (tri). Kod Splićana je najtočniji bio Zatović s tri pogotka, dok su po dva zabili Bezić, Popović i Moody.

Nakon drugog kola na tablici su izjednačeni POŠK i Primorje s po pet bodova, u stopu ih prati Jadran sa četiri, dok Medveščak još uvijek čeka na prve bodove.