Mornar BS - Šibenik NCP: Gosti još jednom bolji

Ivana Jurica • nedjelja, 03.02.2008.

I četvrti put ove sezone Šibenčani su bili bolji od splitskog Mornara. Do prve pobjede u Superligi, u utakmici u kojoj su vodili čitavo vrijeme, predvodio ih je raspoloženi Mate Zeljak s tri pogotka...

Mornar BS - Šibenik NCP 10:11 (3:4, 2:4, 2:1, 3:2)

Split, plivalište na Poljudu, Gledatelja 200

Mornar BS: Brzica (11 obrana), D. Burić 1, Marinić, Kragić, Ćorušić 2, Mataić, Bobanović 1, Jurišić, Vojković, Bošković 1, Jerković, Marelja, Kovačić 1, Ban 3(1), Bebić 1, trener: Joško Kreković

Šibenik NCP: Perčinić (7 obrana), Španja, Jelača, Letica 2, Petković, Zeljak 3(1), Rončević, Brkić 2, Vrbičić, V. Burić, Paškvalin 2, Samodol 1, Petričević, Čule 1, trener: Ivica Tucak

Igrač više: Mornar BS 8/13, Šibenik NCP 5/9

Peterci: Mornar BS 1/1, Šibenik NCP 1/1

Osobne pogreške: Mornar BS 9, Šibenik NCP 13

Tri osobne pogreške: Bobanović 31. (Mornar BS)

Suci: Radičević i Curić (oba Dubrovnik)

Već početkom utakmice šibenski vaterpolisti osigurali su sebi prednost. Splićani su se približili na minimalnih 3:2, no, tada gostujući vaterpolisti rade seriju od 4:0 te stižu do vodstva od 6:3. Imali su Šibenčani i prednost od četiri pogotka (8:4), no do kraja druge četvrtine Mornari su postigli još jedan gol te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 5:8.

U drugom dijelu utakmice Šibenčani su malo pali, Mornar je došao blizu, no pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Nakon pogotka Danijela Burića domaćini su bili samo na minus jedan (9:10), ali najbolji strijelac gostiju Zeljak postigao je svoj treći gol te definitivno potvrdio pobjedu gostiju. Do kraja utakmice tek je Ban pogodio mrežu Perčinića za konačnih 10:11.

U redovima Splićana najefikasniji je bio Marin Ban s tri gola, dok je Ćorušić dodao još dva. Kod gostiju trostruki strijelac bio je Zeljak, a po dva gola u mreži Brzice upisali su Letica, Brkić i Paškvalin.

Šibenski trener Ivica Tucak do srijede, i susreta s Jugom u Crnici, morat će ispraviti pogreške i popraviti igru koju su Šibenčani prikazali u drugom dijelu splitske utakmice ako se želi pružiti veliki otpor Dubrovčanima.