Jug i Šibenik grabe prema Euroligi

Hrvoje Vuković • subota, 18.10.2008.

Novi dan, novo kolo, nove pobjede naših vaterpolista. Jug je u svom trećem nastupu u kvalifikacijskoj skupini u Duisburgu upisao i treću pobjedu, uvjerljivo svladavši domaćina, dok je Šibenik tijesno porazio Barcelonu u trećem kolu skupine u Egeru i također zadržao stopostotni učinak...

Jug CO - Duisburg 18:5 (4:3, 5:0, 5:1, 4:1)

Euroliga, 2. krug kvalifikacija, 3. kolo, skupina Duisburg

Jug CO: Vićan (10 obrana), Vranješ 1, Bošković 1, Azevedo 5, Joković 2, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje 1, I. Sukno 1, Dobud 4, Drobac, Obradović, S. Sukno 1, trener: Elvis Fatović

Duisburg: Fischer (4 obrane), Tom Focke 1, Hoffmann, Real, Rohe 2, E. Müller, Tim Focke, Kreuzmann, Lucas 1, Grohs, Kapsa 1, M. Müller, Hertes (1 obrana), trener: Arno Troost

Igrač više: Jug CO 4/3, Duisburg 5/1
Peterci: Jug CO 1/1, Duisburg 1/1

Nakon teških ispita protiv Posillipa i Budvanske Rivijere koje su riješili bez ikakvih problema, vaterpolisti Juga u trećem su kolu igrali protiv najslabijeg suparnika u skupini - domaćina turnira Duisburga. Dubrovčani su iznimno ozbiljno shvatili ovu utakmicu unatoč objektivnoj nadmoći nad Nijemcima, i osim prve četvrtine u kojoj su domaćini pružili dostojan otpor, sve ostalo otišlo je na stranu Juga.

Nešto laganiji ulazak Jugaša u utakmicu Duisburg je kaznio vodstvom 2:1, no od tog trenutka izabranici Elvisa Fatovića zaigrali su maksimalno ozbiljno i do poluvremena došli do neuhvatljive prednosti od 9:3. Do kraja utakmice dubrovačka je momčad samo popravljala gol razliku do konačnih 18:5. Najraspoloženiji u redovima Juga bili su Azevedo sa pet i Dobud sa četiri pogotka. Ovom pobjedom Jug je s prikupljenih devet bodova praktički osigurao jedno od prva dva mjesta i plasman u Euroligu, a konačna potvrda mogla bi stići večeras kada Jugaši ponovno moraju u bazen, ovaj put protiv francuske Nice.

Euroliga, 2. krug kvalifikacija, 3. kolo, skupina Duisburg:
Jug CO - Duisburg 18:5 Kazan - Nica 12:7
Budvanska Rivijera - Posillipo 14:11

Šibenik - Barcelona 8:7 (3:1, 0:2, 1:1, 4:3)

Nakon iznimno važne pobjede protiv Spandaua, vaterpolisti Šibenika u trećem su kolu kvalifikacija za Euroligu tražili još tri boda protiv Barcelone, čime bi došli na korak do povijesnog uspjeha. U dosta izjednačenoj skupini kakva je ova, svaki je bod iznimno važan, a izabranici Ivice Tucka s takvom su filozofijom i krenuli u utakmicu napravivši na početku prednost od 3:1. Ipak, ritam Šibenčana pada u drugih osam minuta, Španjolci to koriste i vraćaju se na 3:3.

Rezultatska neizvjesnost potrajala je i u trećoj četvrtini koja završava 1:1, da bi potom u posljednjih osam minuta hrvatski vaterpolisti ipak odigrali za gol bolje i na kraju došli do pobjede sa 8:7 čime su izbili na čelo skupine Eger sa devet bodova, dva kola prije kraja. Nešto kasnije večeras Pibenik ima svoju prvu meč loptu protiv domaćina Egera koji se nalazi na drugoj poziciji sa sedam bodova, dok treća Oradea (s kojom Šibenik igra sutra u posljednjem kolu) ima pet. Prve dvije momčadi osigurat će plasman u završnicu Eurolige.