SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 3. kolo, 19.01.2009, 20:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 9.000
Suci: Nilson Aires Menez i Aparecdio Pinto (oba Brazil)
Hrvatska
Hrvatska
41:20(20:9) Kuba
Kuba

Raširena hrvatska krila

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 19.01.2009.

Hrvatska je ubilježila i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu, a nakon Južne Koreje i Kuvajta pala je i Kuba. Uvjerljivo i sigurno, nošeni sjajnom igrom sva četiri naša krilna igrača, momci Lina Červara došli su pred vrata drugog kruga. Ipak, još ih nisu otvorili...

UKUPNO20131/47

Još su jednom sjajna atmosfera i oko 9.000 gledatelja dočekali utakmicu hrvatske reprezentacije u Spaladium Areni. Protiv Kubanaca naši su imali otprilike jednak period "praznog hoda" kao i jučer protiv Kuvajta, sve do 15. minute naš razmak bio je minimalan (8:6). Najviše problema zadavao nam je visoki Marzo s vanjskih pozicija.

Tada je uslijedio prvi "stampedo" naše momčadi, predvođen munjevitim realizacijama Zrnića i Hrvatina, te s nekoliko vezanih obrana Mirka Alilovića. Hrvatska je s 4:0 otišla na 12:6, a s klupe su ušle svježe snage - Ivano Balić i Ivan Čupić.

Čupić je nastavio tamo gdje su započeli Zrnić i Hrvatin, ukrcavši 5 pogodaka u zadnjih 10 minuta prvog dijela. Od njega je potekla nova serija od 7:0, kojom smo došli do ljepših 19:7 u 26. minuti.

U drugom dijelu Ivan Čupić nastavio je sjajno, "bušio" je Kubance sa svih pozicije bježeći im u kontre iznimnom lakoćom. Priključio mu se i Goran Šprem na drugoj strani našeg napada, a njihove napadačke kombinacije odvele su nas do 29:13 u 40. minuti.

Kubanci su potpuno pali, očvrsnuo je i naš obrambeni blok i učas smo otišli preko 20 razlike. S 31:16 otišli smo na 37:16 u 52. minuti, a najviših 41:18 dosegnuli smo u 56. minuti. Na kraju smo se zaustavili na 41:20.

Hrvatska je tako u prva tri kola ubilježila svih 6 bodova koje je morala uzeti, no još uvijek teoretski nije osigurala plasman u drugi krug. Slijede okršaji sa Španjolcima (srijeda) i Šveđanima (četvrtak), u kojima ćemo tražiti onu pravu, veliku Hrvatsku.