Srbi zbog gol-razlike drugi

Maja Giljanović • petak, 24.07.2009.

Vaterpolisti Srbije i Australije u posljednjem su kolu Skupine C remizirali 8:8 što u prijevodu znači da su Srbi drugi, a Australci treći. Dvojbe oko pobjednika skupine nije bilo, a Španjolci su slavili i u 3. kolu protiv nejakog Kazahstana.

U prvoj utakmici današnjeg programa Španjolska je u jutarnjoj matineji u svim segmentima nadigrala Kazahstan. Reprezentacija koja je u Skupini C zaslužila ekstra dane odmora i preskočila osminu finala (11:9 protiv Srbija i 13:10 protiv Australije) protiv slabašnog je protivnika nakon prvog poluvremena vodila 6:1, dobili su i treću četvrtinu, a Kazahstanci će ako ništa drugo dugo pamtiti makar četvrtu dionicu u kojoj su izvukli neriješeno (3:3).

Najefikasniji u redovima Aguillarevih igrača bili su Xavier Valles (2/2), Xavier Garcia (2/5), Guillermo Molina (2/5), a Kazahstanci bi se proveli još i gore da im na vratima nije stajao raspoloženi Aleksandar Anisimov koji je Španjolcima skinuo 12 od 23 šuta na svoj gol (52 %).

Vezane vijesti

U drugoj utakmici koja je odlučivala o poziciji broj 2 Srbi su dobili četvrtu četvrtinu i protiv Australaca u finišu izjednačili na 8:8. Tri je gola Jamesu Stantonu uvalio Filip Filipović (3/7) i poništio lošu statistiku Vanje Udovičića (1/6) i još lošiju Duška Pijetlovića (0/4), a pomogao je i Thomas Whalan koji je triput probio srpsku obranu, ali je uludo potrošio još sedam napada.

Zbog 11 golova bolje gol-razlike (+15) u odnosu na Australce drugo je mjesto u Skupini C zaslužila 13-orka izbornika Dejana Udovičića i svog će protivnika u osmini finala doznati nakon raspleta Skupine D točnije utakmice između Italije i Makedonije. Osvoje li Settebello treću poziciju Talijani i Srbi će u četvrtfinalu izaći Mađarskoj na megdan.