Mađari ipak prvi

Tea Lokas • petak, 24.07.2009.

Kompletirane su i utakmice skupine A na Svjetskom prvenstvu u Rimu. Mađari su, zaslugom Kanađana, završili na prvom mjestu koje ih vodi direktno u četvrtfinale, dok su Nijemci u poziciji da s trećeg mjesta traže svoje "mjesto pod suncem"...

Mađarska - JAR 15:5 (6:1, 3:1, 4:1, 2:2)

U prvoj utakmici A skupine nije bilo gotovo nikakvih uzbuđenja. Mađarska je bez "preznojavanja" došla do druge pobjede u skupini, a Kanada je pobjedom nad Njemačkom u kasnijem susretu omogućila Mađarima siguran prolaz u četvrtinu finala.

Vezane vijesti

Današnji zadatak Mađari su uspješno odradili, ali sve oči bile su uprte u drugu utakmicu koja je dovela do raspleta u skupini A. U redovima mađarske reprezentacije istaknuli su se Deneš sa četiri i Zsolt Varga s tri pogotka za svoju momčad.

Kanada - Njemačka 5:4 (1:1, 1:0, 1:0, 2:3)

U utakmici koja je odlučivala o poretku Kanada je ostvarila pobjedu nad Nijemcima i tako ju je preskočila te zauzela drugo mjesto, omogućivši Mađarskoj da ode izravno u četvrtfinale zbog čelne pozicije u skupini.

Kanadski vaterpolisti marljivo su stvarali razliku kroz prve tri četvrtine u ovoj tvrdoj utakmici s ukupno tek devet pogodaka. Nijemci u drugoj i trećoj četvrtini nisu imali sreće "probušiti" mrežu Alexandera Tchigira nijednom pa su Kanađani iskoristivši svoje prilike preuzeli vodstvo. Ključan potez napravio je Kevin Graham pola minute prije kraja susreta kada je pogodio peterac za 5:3 i odvojio svoju momčad na nedostižnih dva razlike.

Do kraja je Njemačka pokušala vratiti tu prednost, ali uspjeli su tek ubaciti jednom, deset sekundi prije kraja susreta, pogotkom Politzea s igračem više. Kod Kanađana po dva pogotka postigli su Graham i Feltham, dok je za Nijemce precizan dvaput bio samo Moritz Oeler.