I Duje i Mario rekordima u polufinale

Maja Giljanović • nedjelja, 26.07.2009.

Hrvatski rekorder Duje Draganja i zlatni s Mediteranskih igara u Pescari Mario Todorović pobijedili su i sami sebe i još više od 180 plivača te izborili polufinale na 50 metara delfin.

Duje Draganja je u 18. kvalifikacijskoj skupini pobijedio, Mario Todorović je u 20. osvojio peto mjesto, a 23,14 26-godišnjeg Splićanina i 23,45 21-godišnjeg Korčulanina ukupno je vrijedno šestog i 15. mjesta.

Obojica su skinula svoje osobne rekorde isplivane u Rijeci prije 20-tak dana. Duje je spustio 23,36 kojima je u finalu vratio hrvatski rekord koji je u polufinalu (prvi mu ga je put preoteo na MI u Pescari) na 23,49 poboljšao Mario.

Kvalifikacije su osvojili svjetski prvak iz Melbournea Roland Schoeman i svjetski rekorder Rafael Munoz. Obojica su poboljšala dosadašnji rekord svjetskih prvenstava (Schoemanovih 22,96) na 22,90, a treće najbrže vrijeme je isplivao jedini još ispod 23 sekunde Milorad Čavić (22,93).