Duji rekord i polufinale

Maja Giljanović • srijeda, 29.07.2009.

(Iz Rima za Sportnet.hr Maja Giljanović) Hrvatski rekorder Duje Draganja popravio je svoj hrvatski rekord i na 100 metara slobodno izborio polufinale. Aleksej Puninski je zauzeo 30. mjesto...

Prava je šteta što je rok prijava isticao 1. srpnja zbog čega je Hrvatski plivački savez Duji Draganji i Alekseju Puninskom prijavio slabih 49,49 i 49,58 umjesto 48,25 i 48,34 koji su isplivali niti tjedan dana poslije. Zbog tog su razloga, naime, smješteni u 18. (od 22) kvalifikacijsku skupinu u kojoj su osvojili prvo i treće mjesto, a zaslužili su naći se bok uz bok s primjerice svjetskim prvakom Magninijem (20.), svjetskim rekorderom Bousquetom (21.) ili olimpijskim pobjednikom Bernardom (u 22. skupini) koji bi ih povukli i protiv kojih bi bolje raspodijelili snage.

Hrvatski rekord (48,25) koji je Duje isplivao u Rijeci 4. srpnja finalist je SP-a na 50 delfin poboljšao još sedam stotinki i tih mu je 48,18 donijelo ukupno 11. mjesto. Puninski koji je u Rimu priželjkivao čak i utrku ispod 48 sekundi ostao je iznad 49 (49,08) i osvojio samo 30. mjesto.

Vezane vijesti

Kvalifikacije je odnio Amerikanac David Walters (47,59) ispred Stefana Nystranda (47,66) na drugom i Lyndona Fernsa (47,79) na trećem mjestu. Bernard je četvrti (47,80), Bousquet šesti (47,89), Magnini 13. (48,23), a u polufinale će se ulaziti utrkom ispod 48 sekundi (osmi Cesar Cielo 47,98).