Borna Rupnik • subota, 16.01.2010.

Bayer iz Levekusena nije se dao smesti jučerašnjom pobjedom Bayerna te se s tri nova boda vratio na čelo bundesligaškog poretka. Nastavak borbe za naslov najavio je i HSV, pri čemu se Mladen Petrić upisao u strijelce...

Nakon što su pomalo iznenađujuće prezimili na prvom mjestu, nogometaši Juppa Heynckesa u petak su skliznuli stepenicu niže zbog Bayernove pobjede nad Hoffenheimom. Međutim, ni taj rezultat ni rano vodstvo Mainza nisu poremetili njihove planove.

Zgoditak Tima Hooglanda brzo je anulirao Michal Kadlec, a već u 19. minuti Tranquillo Barnetta skreće vodu na Bayerov mlin i zabija za 2:1. Treći gol domaćina u Leverkusenu bio je djelo bivšeg (i budućeg) Bayernovog veznjaka Tonija Kroosa. Na 3:2 u vrlo atraktivnoj i sadržajnoj utakmici smanjio je Niko Bungert, a eventualne dileme otklanja Eren Derdiyok.

HSV je priključak s vodećima zadržao nadjačavši momčad Freiburga. Mrežu gostiju načeo je Marcell Jansen nakon samo sedam minuta igre, a zasluženu pobjedu ekipe s Nordbank Arene potvrdio je hrvatski reprezentativni napadač Mladen Petrić, pokazavši da je u potpunosti zaboravio na tešku ozljedu koja ga je tijekom jeseni bila udaljila s terena.

Petrić je nakon akcije Tunaya Toruna iz blizine matirao Simona Pouplina. Ivica Banović odradio je svih 90 minuta, kao i Petrić, dok je Mensur Mujdža u igru ušao u završnih petnaestak minuta.

Disciplinirani Eintracht iz Frankfurta pomrsio je Werderovu računicu. Momčad iz Bremena tražila je važne bodove na otvaranju proljetne polusezone, no ostala je praznih ruku. Jedini pogodak na susretu postigao je Marco Russ u 57. minuti.

Hertha je pobjedom u Hannoveru (3:0) osvojila čak polovicu svih bodova koje imala na kontu na kraju jesenskog dijela prvenstva. Ojačani berlinski sastav do bodova koji vraćaju kakvu-takvu nadu u opstanak došao je pogocima Piszczeka u 30. i Raffaela u 33. minuti te novopridošlog Grka Gekasa deset minuta prije isteka vremena.

Još je jedna borba u donjem dijelu tablice pripala gostima. Bochum je uzdignutih ruku napustio travnjak Borussije iz Mönchengladbacha, a pobjednik je također odlučen u prvom poluvremenu. Precizni su bili Slovak Stanislav Šestak i Slovenac Zlatko Dedič. Fabian Bäcker postigao je u završnoj fazi dvoboja utješni gol za Borussiju.