Mladi Hrvati u Čakovcu slavili

Ivana Strahija • nedjelja, 16.05.2010.

Prijateljski pripremni susret odigrali su hrvatski reprezentativci do 21. godine protiv selekcije Međimurja i slavili s konačnih 3:0.

Selekcija Međimurja – U21 Hrvatska 0:3 (0:2)

SRC Mladost, Čakovec, gledatelja 500
Suci: Križarić, Premužaj, Fegeš

Strijelci: 0:1 Perišić 20., 0:2 Kalinić 40., 0:3 Pamić 48.

Selekcija Međimurja: Božak, Levačić, Bađari, Jarić, Habuš, Lesjak, Baksa, Balent, Krznar, Zavrtnik, Pintarić (Tizaj, Šarić,Petak, Antonović, Treska, Balent, Kovačić, Bukal, Lovrenčić, Kos, Šoštarić)

U21 Hrvatska: Kelava, Vida, Vrsaljko, Pamić, Barbarić, Lovren, Oremuš, Badelj, Kalinić, Rakitić, Perišić (Antonović, Jozinović, Kokalović, Abdurahimi, Kreilach, Školnik, Vukušić, Kramarić)

Dobar trening imali su Hrvati u Čakovcu, gdje je domaći sastav kojeg je selektirao Miljenko Dovečer pružio ozbiljan otpor. Vrlo obrambeno orijentirana igra domaćih u novim narančastim dresovima tražila je od mladih Hrvata da pokažu dosta umješnosti.

Prvi je obrambene redove domaćih nogometaša uspio probiti Perišić u 20. minuti nakon ubačaja Rakitića. Odmah potom lijepu je priliku stvorio i Kalinić, ali vratar Božak, inače junior Međimurja, spašava svoju mrežu.

No, dvadesetak minuta kasnije Kalinić je precizan, loptu je poslao Pamić, pokušao je zaustaviti Jarić, ali ona ipak dolazi do hrvatskog reprezentativca, a na semaforu svijetli 0:2.

Pred kraj poluvremena momci u narančastim dresovima imali su i jedinu izglednu priliku utakmice, Balent puca ali je Kelava spreman obraniti gol. Loptu ipak ne uspijeva uhvatiti već je odbija, a u gol je pokušava pretvoriti Pintarić, no reprezentativni je vratar i opet spreman na izazov.

U 48. minuti vidjeli smo jedini pogodak u drugom poluvremenu. Pamić je šutnuo loptu prema međimurskom golu, a u velikoj gužvi pred mrežom ona ipak pronalazi put preko gol-crte.

Nakon toga izmjene na obje strane, pad u tempu i broju prilika, pa se rezultat nije dalje mijenjao.