Bez iznenađenja u iščekivanju derbija

Matej Milanović • subota, 22.05.2010.

U sklopu 32. kola rukometne Bundeslige Lemgo je nadigrao Hannover Burgdorf, Flensburg je dominirao u gostima kod Mindena, a Grosswallstadt je nadigrao Wetzlar...

Lemgo je protiv Hannover Burgdorfa krenuo s 5:1. Gosti su do 19. minute smanjili na 10:9, a nakon bijega domaćih na +3, Hannover Burgdorf je opet bio na -1 početkom nastavka. Serijom od 4:1 Lemgo je pobjegao na 20:16 i time je utakmica praktički zaključena. Gosti su do kraja dvoboja uspijevali tek doći na dva razlike, a na kraju su izgubili s -6. Kod Lemga je sedam golova upisao Jens Bechtloff, dok ih je kod Hannover Burdorfa osam zabio Aivis Jurdzs.

Grosswallstadt je protiv Wetzlara također krenuo s 5:1. Gosti su bili na samo gol zaostatka u 23. minuti, no do kraja poluvremena je Grosswallstadt vratio četiri gola vodstva, 16:12. Polovicom nastavka domaći su dostigli i sedam golova vodstva što im je osiguralo pobjedu. Wetzlar je do isteka vremena uspio tek ublažiti poraz. Andreas Kunz predvodio je domaćine s deset golova, od čega šest sedmeraca. Kod Wetzlara ih je pak osam realizirao Sven Sö Christophersen, od čega jedan sedmerac.

Minden je poveo protiv Flensburga na samom početku utakmice i držao se u prvih osam minuta. Nakon toga su gosti počeli preuzimati kontrolu nad igrom i u 20. minuti su poveli 16:6. Nakon toga je Flensburg dominirao i povećavao razliku, dok je Minden pokušavao izbjeći potpunu blamažu. Najveću prednost su gosti dostigli s konačnih 40:22. Kod Mindena je šest zgoditaka upisao Moritz Schäpsmeier. Jednog više je realizirao Oscar Carlen kod Flensburga.

U subotu će se odigrati veliki okršaj HSV-a i Kiela koji bi mogao biti ključan za dodjelu naslova. Ako Hamburg dobije imat će tri boda prednosti dva kola prije kraja i prvenstvo bi trebalo biti riješeno. Ako podijele bodove Hamburg zadržava bod prednosti i pobjede protiv Hannover Burgdorfa i Balingen Weilstettena donijele bi mu titulu. Kiel bi pak pobjedom zasjeo na vrh i za naslov bi trebao domaću pobjedu s Balingen Weilstettenom i slavlje na gostovanju kod Grosswallstadta.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710