Kiel na korak od novog naslova

Matej Milanović • nedjelja, 23.05.2010.

Rukometaši Kiela došli su jako blizu šestom uzastopnom naslovu prvaka Njemačke. Hamburg je pred svojim navijačima izgubio 33:31. U ostalim susretima Lübbecke je nadigrao Balingen Weilstetten, a Melsungen je svladao Düsseldorf...

Hamburgu je pred vlastitom publikom trebala pobjeda protiv Kiela kako bi došao na korak od naslova, s tri boda prednosti dva kola prije kraja. Ipak, Zebre se nisu došle predati te su nakon 14 minuta vodile 7:5. Hamburg je uspio izjednačiti nakon 27 minuta igre, ali je na odmor ipak Kiel otišao s golom prednosti, 15:14.

Početkom nastavka domaći su opet izjednačili, ali je Kiel s tri uzastopna pogotka otišao na 19:16.Polovicom poluvremena Hamburg se približio na -1, a potom je čak imao i priliku za izjednačenje koju nije iskoristio. Gosti su izdržali nalete protivnika i dvije minute i 20 sekundi prije kraja došli su do 31:27.

U završnici Hamburg nije uspio ozbiljnije zaprijetiti protivnicima koji su tako došli do iznimno vrijedne pobjede. Kod Hamburga je deset golova, od čega sedam iz sedmeraca, upisao Hans Lindberg. Sedam pogodaka zabio je Domagoj Duvnjak, a po jednog Blaženko Lacković i Igor Vori. Kod Zebri je osam pogodaka upisao Filip Jicha.

Kielu je za novi naslov sada dovoljno da pobjedi Balingen Weilstetten pred svojom publikom i u zadnjem kolu Grosswallstadt u gostima. Obje utakmice se čine kao relativno lagan posao za branitelje naslova. Hamburgu pak ostaje tek da pobjedi u svoja dva susreta i da se nada nekakvom čudu.

Lübbecke je igrao u gostima kod Balingen Weilstettena gdje je rano došao do dva gola prednosti, a polovicom poluvremena bilo je i četiri razlike. U prvim minutama drugog poluvremena su domaći u par navrata bili na gol zaostatka, no Lübbecke je serijom od 7:2 pobjegao na 27:20. Do kraja nije bilo velikih promjena, a gosti su najviše vodili s deset razlike, 35:25. Kod Balingen Weilstettena je sedam golova, od čega tri sedmerca, upisao Benjamin Herth. Osam ih je pak kod Lübbeckea ubacio Frank Loke.

Düsseldorf se kod Melsungena držao sve do završnice prvog dijela i čak je vodio dva razlike polovicom poluvremena. Domaći su tek u već spomenutoj završnici uspjeli doći do dva gola. Na odmor se otišlo s minimalnih 15:14, no do 39. minute je Melsungen uspio povećati na 20:16.Düsseldorf se nije predao niti kad je gubio pet razlike te je u 54. minuti stigao na samo gol minusa, 28:27.

Utakmicu je definitivno riješila serija Melsungena od pet pogodaka za odlazak na 34:28. Nenad Vučković je predvodio pobjednike s devet golova, od kojih dva iz sedam metara. Osam pogodaka je pak upisao Frantisek Sulc u redovima Düsseldorfa.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710