Srbija i Crna Gora do prvih mjesta

Matej Milanović • četvrtak, 15.07.2010.

U posljednjem kolu faze po skupinama na završnici Svjetske vaterpolske lige u Nišu Srbija je osigurala prvo mjesto u skupini B pobijedivši Australiju, a Crna Gora je nakon peteraca svladala Amerikance u skupini A te će SAD u četvrtfinalu igrati s Hrvatskom...

ŠPANJOLSKA - KINA 11:5 (3:2, 4:0, 3:2, 1:1)

Niš, Bazen Čair

Svjetska liga, 3. kolo, Skupina A

Vezane vijesti

Suci: Goljanin (Srbija), Pinker (Južna Afrika)

Španjolska: I. Aguilar, M. Garcia, Martin, G. Lopez, Molina 1, Minguell, Gallego, Espanol 2, Valles 3, Perrone 2, Mallarach 1, X. Garcia 2, D. Lopez, Trener: R. Aguilar

Kina: Ge, Tan 1, Liang 1, Yu 2, Guo, Pan 1, Y. Wang, Xie, Li, B. Wang, Han, Liand, Wu, Trener: Cai

Španjolska je protiv Kine tražila prvu pobjedu na završnici Svjetske lige. Kinezi su se držali u prvoj četvrtini, koju su izgubili s minimalnih 3:2. No, Španjolska je odlično odradila drugih osam minuta utakmice i time riješila pitanje pobjednika otišavši na 7:2.

U drugom poluvremenu Kina je uspjela spriječiti da Španjolska pobjegne na preveliku razliku i u zadnjoj četvrtini je čak izvukla 1:1, za konačnih 11:5 u korist Španjolaca. Kod pobjednika je Xavi Valles zabio tri gola, a dva ih je upisao Lijun Yu kod Kine.

CRNA GORA - SAD 11:9-peterci (1:2, 3:1, 1:1, 2:3, 4:2)

Suci: Gomez (Italija), Bock (Njemačka)

Crna Gora: Radić, Brguljan, Pasković, Danilović 1, Vukčević, Tičić, M. Janović 1, N. Janović, Ivović 2, Zloković 2, Gojković, Jokić 1, Ščepanović, Trener: Porobić

SAD: Moses, Varellas, Sharf, Powers 1, Wright, Alexander 1, Bukner, Azevedo 1, Bailey 2, Hutten 1, Smith 1, Krumpholz, Stevens, Trener: Schroeder

Dvoboj Crne Gore i SAD-a odlučivao je o prvom mjestu u skupini A na završnici Svjetske lige u Nišu. Amerikanci su bolje otvorili utakmicu i poveli 2:1 nakon prvih osam minuta, no do poluvremena je Crna Gora preokrenula na 4:3. U posljednju dionicu ušlo se također s minimalnim vodstvom naših susjeda, ali su Amerikanci uspjeli izjednačiti u tijeku zadnje četvrtine na 7:7.

Otišlo se na peterce u kojima su za Crnu Goru zabili Nikola Janović, Zloković, Jokić i Ivović, a za SAD samo Azevedo i Bailey. Crna Gora je tako na kraju slavila s 11:9 te je izborila prvo mjesto u skupini i četvrtfinale s Južnom Afrikom, dok će Amerikanci igrati protiv Hrvatske. Najbolji strijelci utakmice bili su Ivović, Zloković i Bailey s dva zgoditka.

SRBIJA - AUSTRALIJA 8:6 (0:1, 5:1, 1:1, 2:3)

Svjetska liga, 3. kolo, Skupina B

Suci: Rostard (SAD), Naumov (Rusija)

Srbija: Soro, Avramović, Gocić, V. Udovičić, Vapenski, Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Rađen 1, Filipović 2, Prlainović 3, Mitrović, Pjetlović, Trener: D. Udovičić

Australija: Stanton, Maitland, Miller, Swift, Younger 2, Cotterill 1, O'Halloran, McGregor 2, Martin 1, Campbell, Baird, Howden, Dennerley, Trener: Fox

Srbija i Australija su u međusobnom okršaju odlučivali o prvom mjestu u skupini B. Australci su dobro otvorili utakmicu i s minimalnih 1:0 vodili nakon prve četvrtine. No, u drugih osam minuta Srbija je u potpunosti nadigrala protivnike i usmjerila ostatak utakmice povevši 5:2 na poluvremenu.

U preostale dvije četvrtine Australija je uspjela tek smanjiti na 8:6. Najbolji strijelac domaćih bio je Andrija Prlainović s tri gola, dok su kod Australije po dva gola upisali Younger i McGregor. Australija će u četvrtfinalu igrati s neugodnim Španjolcima, dok će domaći laganim dvobojem s Kinom pripremati polufinalni nastup.