Domaćin bez polufinala, SAD čeka Hrvatsku

Vedran Babić • petak, 30.07.2010.

I dok čekamo nastup naših vaterpolista u četvrtfinalu Svjetskog kupa u Oradei, već su odigrana preostala tri dvoboja. Srbija i Španjolska su opravdali uloge favorita protiv Australije odnosno Kine, dok je u najneizvjesnijem dvoboju SAD izbacio domaćina Rumunjsku.

AUSTRALIJA - SRBIJA 9:12 (2:3, 2:4, 2:3, 3:2)

Četvrtfinale Svjetskog kupa
Oradea, olimpijski bazen Ioan Alexandrescu
Suci: Alexandrescu (Rumunjska), Cabral (Brazil)

Australija: Stanton, Campbell (1), Baird, O'Halloran (1), Maitland (1), Martin, Younger (2), McGregor (1), Swift, Howden (2), Cotterill, Miller (1). Izbornik: John Fox.

Vezane vijesti

Srbija: Soro, Avramović, Gocić (1), Udovičić (2), Vapenski, D. Pijetlović (1), Nikić (1), Aleksić (3), Miličić, Filipović (2), Prlainović (2), Mitrović, G. Pijetlović. Izbornik: Dejan Udovičić.

Igrač više: Australija 4/9, Srbija 5/7

U prvom četvrtfinalu dana Srbija je uspješno odradila utakmicu protiv sve bolje i sve opasnije reprezentacije Australije. Nakon što su se Klokani dobro držali tijekom cijele prve i početka druge četvrtine, Srbi su sve dileme oko pobjednika riješili serijom 4:0 za vodstvo 7:3.

Izabranici Dejana Udovičića bez problema su priveli utakmicu kraju, a najveću prednost imali su u samoj završnici (12:7). Najbolji strijelac naših susjeda bio je Milan Aleksić s tri pogotka, dok su listu strijelaca kod Australije predvodili Younger i Howden s po dva gola.

RUMUNJSKA - SAD 12:14 (1:1, 4:4, 4:4, 3:5)

Suci: Moliner (Španjolska), Šajdakov (Rusija)

Rumunjska: Stoenescu, Radu (1), Negrean (4), Diaconu, Iosep (4), Busila, Chioveanu (1), Matei, Goanta, Georgescu (1), Cretu (1), Kadar, Dragusin. Izbornik: Ištvan Kovač.

SAD: Moses, Varellas (1), Sharf (1), Powers (1), Wright (1), Tyrell, Hopkins, Azevedo (3), Bailey (4), Hutten (3), Smith, Corcoran, Stevens. Trener: Terry Schroeder.

Druga utakmica dana bila je i najdramatičnija. Poslije 32 minute uzbudljivog i napetog vaterpola radovali su se Amerikanci, koji su zakomplicirali stvari premda su u nekoliko navrata imali po dva gola viška. U posljednju četvrtinu ušlo se poravnatog rezultata (9:9), a konačnu prevagu na stranu SAD-a donijela je serija 4:1 tijekom prve četiri minute.

Rumunji su imali dvojicu vrlo raspoloženih igrača, Negreana i Iosepa, ali ni njihovih osam pogodaka ukupno nije bilo dovoljno za prolaz domaćina u polufinale, pa se tako Amerikanci mogu polako početi spremati za dvoboj s Hrvatskom jer trebala bi se dogoditi vanserijska senzacija da se u polufinalu umjesto Barakuda nađe Iran.

ŠPANJOLSKA - KINA 11:5 (1:2, 5:1, 2:0, 3:2)

Suci: Hafezi (Iran), Hart (Australija)

Španjolska: I. Aguilar, M. Garcia, Martin (1), Sziranyi (1), Molina (2), Minguell, Gallego, Espanol (2), Valles (2), Perrone, Mallarach (1), J. Garcia (2), Lopez. Izbornik: Rafael Aguilar.

Kina: Weiqing, Feihu (1), Zhongxing (1), Lijun, Junliang, Ning (1), Yang, Junmin, L. Bin, Beiming (1), Zhidong (1), J. Bin, Jilong. Izbornik: Cai Tianxiong.

U polufinalu Srbi će igrati protiv Španjolske koja se oporavila od slabijeg starta i na kraju ipak rutinirano apsolvirala Kinu. Prva četvrtina završila je rezultatom 2:1 za autsajdere, no ostatak utakmice pripao je kvalitetnijim Španjolcima koji su u naredne tri četvrtine primili jednako toliko pogodaka, a zabili deset.