Delfini nastavili trpati rusku mrežu

Antonija Pavlić • srijeda, 01.09.2010.

Vaterpolisti Srbije nakon podbačaja i poraza od Mađarske (9:6) bijes su u plivalištu na Savi iskalili na Rusima, pobijedivši ih sa 16:10 i vrlo ih vjerojatno eliminiravši iz kombinacija za nastavak natjecanja.

"Danas nam je bilo važno samo pobijediti. Vaterpolistima sezona traje već dugo i vidljivo je da ne mogu konstantno igrati na najvišoj razini, primjetan je umor. Svaka utakmica sada će nam biti kao finale", rekao je srbijanski trener Dejan Udovičić. Slobodan Nikić se nadovezao: "Loše smo se branili, ali srećom po nas, ruska izvedba nikako nije bila dostatna za pobjedu. Moramo biti bolje pripremljeni ako želimo u četvrtfinale jer sljedeća dva meča zasigurno neće biti ovako lagana."

Rusi su protiv aktualnog svjetskog prvaka na isteku prve minute poveli zaslugama prije svega Sergeja Lisunova, ali vrlo su brzo prednost i izgubili, puleni Dejana Udovičića preko Nikića, Filipovića i Pijetlovića preokrenuli su na 4:1

Vezane vijesti

Isključenje potonjeg u 4. minuti rezultiralo je kratkotrajnim smanjenjem vodstva momčadi Vjačeslava Sobčenka, no već je do isteka četvrtine u mrežu Egora Rastorugeva odsjelo još tri lopte.

Želtovskij i Agarkov na početku su nastavka ponovno smanjili, rezultat je tada glasio 4:7, ali čim bi im to uspjelo, delfini bi ubacili u brzinu više i vratili sigurnu prednost. Na poluvrijeme su otišli s pet pododaka prednosti.

Ruski strateg Vjačeslav Sobčenko: "Znao sam da su nam šanse za pobjedu ništavne. Očekivao sam da ćemo izgubiti s dva, tri razlike, ali šest nikako. U prvoj su četvrtini srbijanski vaterpolisti igrali mnogo kontranapada i nismo im mogli ništa, ali u nastavku su snage bile dosta izjednačenije. Imaju moćne pucače, a naši vratari danas nažalost nisu imali dobar dan."

U trećem su periodu igre tek Gocić i Stratan svaki na jednoj strani "parali" mrežu, a isti scenarij viđen je i u posljednjoj četvrtini; Mitrović je u 2. minuti srbijansko vodstvo doveo do šest razlike, a ustaljenih pet dvije je minute kasnije postavio Stratan. Srbija je do kraja održala vodstvo i na konto spremila važna tri boda. Iako im to vjerojatno neće pomoći da se preko Mađara dokopaju prvoga mjesta u skupini, sigurno će mnogo lakše disati u posljednje dvije utakmice, u petak protiv Makedonije, a u nedjelju kontra Njemačke.

Rusija pak praktički već može pakirati kofere, jer čak i da se nekim čudom plasira dalje, u nastavku natjecanja zaista nema što tražiti. Veliko je pitanje što se u Zagrebu dogodilo s pobjednikom Svjetske lige 2002., reprezentacijom koja u vitrinama posjeduje i bronce sa Olimpijskih igara u Ateni 2004., SP-a 2001., i Svjetskog kupa 1995., srebro sa OI 2000., te zlato sa Svjetskog kupa 2002.