Rusija s pola boda

Ana Legradi • četvrtak, 02.09.2010.

Drugog dana ženskog turnira Rusija je ostala kratkih rukava, a olimpijske pobjednice, Nizozemke zabilježile su sigurnu pobjedu protiv reprezentacije Njemačke. Grčka i Rusija su dobile po dva boda, neriješenim rezultatom. Njemačka klupa je s razlogom nezadovoljna, ostaje u rangu s Hrvatskom, koja prolazi kroz turnir turistički.

Nizozemska-Njemačka 17:10 (5 : 1, 6 : 6, 2 : 2, 4 : 1)

Zagreb, EP, 2. kolo, skupina B, žene
Suci: Nikalaous Stavropoulos (Grčka), Svetlana Dreval (Rusija)

Nizozemska: Smit, Cabout 3, Hakhverdian 1, Van der Sloot, Stomphorst 1, Van Belkum 2, Klein 4, Cabout 2, Vermeer 4, Nijhuis, Koot, Van der Meijden, Heinis
Izbornik: Mauro Maugeri

Vezane vijesti

Njemačka: Rohe 0, Steinhauer, Salloum, Dierholf 1, Blomenkamp 1, Kruszona 1, Kern 2, Klein 3, Seyfert, Gelse 1, Zollner 2, Hanholz, Jagersberg
Izbornik: Rene Reiman

Nizozemke su uspjele svoj napad dovesti do savršenstva, što svakako nije bio problem, protiv oslabljenih Njemica. Njemački izbornik Rene Reimann je bio zadovoljan samo sa dvije četvrtine utakmice, drugom i trećom. „Danas sam vidio točno sedam minuta vaterpola mog tima. Tijekom tih sedam minuta mogao sam vidjeti sve potencijale - ali ništa više. Moj tim je stvarno propustio prvo i posljednje razdoblje. Moramo poboljšati intenzitet treninga u našim klubovima.“

Grčka-Rusija 7:7 (1 : 2, 3 : 4, 2 : 0, 1 : 1)

Zagreb, EP, 2. kolo, skupina A, žene
Suci: Sergio Borrell (Španjolska), Mihailo Ciric (Srbija)

Grčka: Antonakou 0, Asimaki 1, Avramidou, Lara, Gerolymou 3, Liosi, Manolioudaki, Melidoni, Psouni, Roumpesi 3, Tsoukala 0, Kouvdou,Tsouri
Izbornik: Georgios Morfesis

Rusija: Antonova, Belyaeva 2, Gaufler 0, Glyzina 1, Ivanova 1, Konukh 1, Prokofyeva, Pustynnikova 1, Ryzhova Aleničeva, Soboleva, Tankeeva 1, Kovtunovskaya, Protsenko
Izbornik: Aleksandr Kabanov

Potencijali Ruske i Grčke reprezentacije su bili svakako na razini kvalitetnog ženskog vaterpola. Rusija je bila bolja u prvoj četvrtini, ruski izbornik Aleksandr Kabanov nije bio previše oduševljen. „Nisam sretan, niti s rezultatom niti s izvedbom. Trebali smo dobiti ovu igru. Grčke reprezentativke su bile vrlo disciplinirane, mi nismo bili. Jednom smo imali vodstvo 5:1,no moj tim se jednostavno zaustavio u tim vodama.“

Španjolska-Mađarska 13:10 (3 : 3, 3 : 2, 5 : 2, 2 : 3)

Suci: Ursula Wengenroth (Švicarska), Mihal Simion (Rumunjska)

Španjolska: Gil, Espar, Tarrago 4, Ortiz 2, Lloret Gomez, Miranda, Pena 2, Blas 1, Meseguer 2, Garcia 2, Gorria, Bugallo, Ester
Izbornik: Angel Miguel

Mađarska: Kisteleki H., Poszkoli, Kisteleki D. 3, Szucs, Takacs 2, Dravucz 3, Keszthelyi 1, Toth, Bujka, Valkai 1, Menczinger, Kaso, Gyongyossy
Izbornik: Matyas Petrovics

Odličnom igrom Španjolki u ogledu protiv Mađarske, Nizozemska je pala na drugo mjesto u skupini B. Prvo poluvrijeme Mađarski je tim bio na gol razlike od protivnika. Međutim već se u trećoj četvrtini slomila obrana Mađarskog tima.

Španjolska ekipa je ujedno najmlađa u ženskom dijelu ovogodišnjeg prvenstva. Prosječna starost je 20,7 godina. Bianca Gill će po završetku prvenstva navršiti 27 godina, slovi za najuspješniju igračicu momčadi. Igra u talijanskoj ligi za Orizzonte Catania, koji je ove godine u LEN Ligi prvaka završio na trećem mjestu. LEN ju je 2007. godine proglasio sportašicom godine u kategoriji ženskog vaterpola.