Rusi u četvrtfinalu

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 06.09.2010.

Reprezentativci Rusije pobijedili su Novi Zeland s 78:56 te su tako osigurali dvoboj protiv SAD-a u četvrtfinalu. Rusi su se tek u trećoj četvrtini uspjeli odvojiti od vrlo dobrih Novozelanđana koji su se jako dobro držali u prvom poluvremenu.

Novi Zeland je bolje otvorio utakmicu i, sukladno tome, poveli su s 9:2. Rezultat bi možda bio još i veći, ali Tall Blacksi promašuju nekoliko otvorenih šutova zaredom te dopuštaju Rusima da se vrate u utakmicu.

Novozelanđani su ponovno došli u vodstvo od 21:16, ali Rusi počinju bolje igrati u obrani te su potpuno zaustavili Novozelanđane i rade seriju 13:0 kojom odlaze na 29:21. Novi Zeland se ipak uspijeva približiti Rusima do kraja poluvremena koje završava s vodstvom Rusije 31:28.

Početak drugog poluvremena opet pripada Novozelanđanima zahvaljujući Thomasu Abercrombieju koji postiže prvih osam poena za svoju momčad na početku nastavka. No, pred kraj četvrtine, najbolji igrač i strijelac Novog Zelanda Kirk Penney zarađuje četvrtu osobnu isto kao i suigrač mu Mika Vukona te njih dvojica sele na klupu, a ostali Tall Blacksi ne mogu parirati Rusima koji koriste ovu situaciju i povećavaju svoje vodstvo.

U posljednjoj su četvrtini Rusi potpuno dominirali i, na kraju, zasluženo slavili s visokih 78:56. Bila je ovo vrlo dobra utakmica Novog Zelanda, međutim, pokopale su ih osobne greške njihovih najboljih igrača, a izbornik Rusije David Blatt je to znao iskoristiti i odveo je svoju momčad do uvjerljive pobjede.

Kod Rusije najbolji igrači bili su Andrej Vorončević s 18 poena i 11 skokova te Timofej Mozgov s 16 poena i sedam skokova.

Novozelanđane su predvodili Kirk Penney s 21 poenom te Thomas Abercrombie s 13 poena.