Olympiakos uvjerljivo otvorio Euroligu

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 18.10.2010.

Krenula je nova sezona Eurolige! Elitno europsko klupsko košarkaško natjecanje otvorili su večeras u Pireju Olympiakos i madridski Real, a doprvak Europe slavio je uvjerljivu pobjedu...

Tri, dva, jedan - kreni! Nova sezona košarkaške Eurolige otvorena je večeras utakmicom između Olympiakosa i madridskog Reala, a pirejski "crveni" uvjerljivo su pregazili "kraljevski klub" s konačnih 82:66.

Real je dobro otvorio utakmicu, vodili su velikim dijelom prvog poluvremena, u jednom trenutku imali su i značajnih 19:28. No, pred oko 9.000 domaćih navijača nova momčad Olympiakosa s novim trenerom Dušanom Ivkovićem okrenula je susret u drugom poluvremenu i stigla do uvjerljivog trijumfa.

Još krajem treće četvrtine na semaforu je svijetlilo minimalnih 57:56, no na kraju treće i prvom dijelu četvrte četvrtine serijom od 15:0 grčka je momčad osigurala trijumf.

Za divno čudo, Olympiakos su nakon dužeg vremena predvodili Grci. Bourousis je ubacio 16 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije, a Spanoulis je uz jednak broj poena zamijenio brojke skokova i asistencija (3-7). Iako u Olympiakosu više nema Nikole Vujčića, poveznica sa Splitom i dalje postoji. Naime, u crveno-bijelom dresu ove će sezone igrati bivši splitski Amerikanac Jamon Lucas Gordon.

Kod Reala je najefikasnji bio Llull s 18 ubačaja, a naš reprezentativac Ante Tomić svoju prvu punu euroligašku sezonu započeo je s 10 poena i 6 skokova. Ostale utakmice u četiri skupine igraju se u srijedu i četvrtak.