Armani Jeans zaledio Moskvu

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 21.10.2010.

Večerašnjim utakmicama upotpunjeno je prvo kolo košarkaške Eurolige. Iznenađenje kola priredili su košarkaši Armani Jeansa koji su slavili protiv favorizirane CSKA Moskve, dok je ostatak favorita uspio ugrabiti pobjede...

Talijanski Armani Jeans "zloupotrijebio" je gostoprimstvo CSKA Moskve Duška Vujoševića i šokirao sve pobjedom 88:73. Predvođeni raspucanim centrom Aleksijem Pečerovim, koji je zabio 23 poena (pet trica), vrlo su se rano odvojili pa su već do poluvremena domaćinima ubacili 52 poena i imali 23 poena prednosti. CSKA se od toga nije uspela oporaviti, a Talijani su kontrolirali igru i odnijeli pobjedu. Uz Pečorova se istaknuo Morris Finley s 15 poena i pet skokova. Kod CSKA su se nametnuli tek Jamont Gordon s 15 i Dmitri Sokolov s 13 poena, dok je ostatak momčadi pošteno zakazao.

Caja Laboral našeg Stanka Baraća (11 poena, pet skoka) uvjerljivo je otvorila svoj nastup u Euroligi visokom pobjedom nad Maccabijem, 94:78. Prvak Španjolske je od prve minute preuzeo inicijativu i do kraja prve dionice vodio 31:11. Osobito energično u utakmicu je ušao Mirza Teletović koji završava sa 16 poena, dok je prvi strijelac Caje bio David Logan s 25 poena. Maccabiju nije pomogla ni posljednja četvrtina koju su odnijeli s 29:18. Prednost Caje je bila prevelika, a u porazu izraelske momčadi prvi strijelac je bio Chuck Eidson s 14 poena.

Vezane vijesti

Grčki Panathinaikos je slavio u gostima protiv Valencije, 72:56. Presudila je druga četvrtina koja je pripala Panathinaikosu (25:12). 13 poena Mikea Batiste i 10 Perperogloua ističu se kod veoma ujednačenih gostiju za koje je Diamantidis uz osam poena ubilježio i sedam asistencija, te četiri ukradene lopte, dok su Valenciju predvodili Victor Claver (15 poena) i Rafa Martinez (16).

Unicaja preživjela užasno otvaranje

Unicaja je s +11 slavila protiv belgijskog Spiroua Charleroia koji je bolje ušao u susret i poveo 20:3, te na poluvremenu vodio 44:42. Iznenađenje se nije dogodilo premda je Unicaja u zadnju dionicu ušla s tek pola koša razlike, zadnjih deset minuta je ipak pripalo domaćinima koji su s 27:17 zaključili utakmicu. Predvodio ih je Guillem Rubio s 22 poena, 18 je imao Terrell McIntyre. Kod gostiju se istaknuo Brian Greene s 20 poena.

Mladi je Partizan na gostovanju kod Žalgirisa poražen 73:62. Iako su držali priključak u prvoj četvrtini, Litavci su se odvojili u drugoj i na poluvremenu vodili 43:29. Domaćini nisu dopustili da momčad iz Srbije zakomplicira utakmicu pa su do kraja održavali siguran odmak. Predvodili su ih Martynas Pocius sa 17 i Arturas Milankis s 12 poena, dok je kod Partizana najbolji bio Dušan Kecman sa 13 poena.

Uvjerljivu pobjedu upisao je Montepaschi kod kuće protiv Cholet Basketa, 76:44. Marco Carraretto (13 poena), centar Kšištof Lavrinović (13) i Bo McCalebb (12) bili su najbolji kod talijanskog prvaka.