Double-double Baraća, dobar i Planinić

Vedran Babić • četvrtak, 04.11.2010.

Euroligaške utakmice u skupinama A i B također su nam donijele sve pobjede domaćih sastava. Nama najzanimljivija utakmica bila je ona u Rusiji gdje su nastupila tri Hrvata...

Skupina A

Od večeras više nema neporaženih u ovoj skupini. Caja Laboral je poražena kod Himkija 64:60 u jednoj vrlo izjednačenoj utakmici. Koncem treće četvrtine Španjolci su vodili 47:43, no serijom 17:4 domaćin je početkom posljednjeg perioda okrenuo na 60:51 i priveo utakmicu kraju u svoju korist.

Na parketu su bila i trojica Hrvata, dva u dresu Himkija i jedan u dresu Caje Laboral. Kod domaćih najbolji strijelac bio je Keith Langford s 19 koševa, Zoran Planinić je ubacio 13 za 34 minute u igri, a Krešimir Lončar četiri za 11. Stanko Barać je na drugoj strani za 32 minute postigao double-double (12 koševa, 12 skokova) uz tri bloka, ali i šest izgubljenih lopti dok je njegov najefikasniji suigrač bio Fernando San Emeterio (18).

U drugoj utakmici skupine Prokom je doživio i treći poraz. Na gostovanju u Kaunasu izgubio je od Žalgirisa 74:68 poslije jednog produžetka. Iako su prokockali 17 koševa viška iz druge četvrtine (35:18) i zatim plus deset u zadnjih šest minuta, domaćini su u dodatnih pet minuta bili jači i upisali drugu pobjedu.

Ranije, konačnih 61:61 poslije 40 minuta igre postavio je Delininkaitis tricom 27 sekundi prije kraja dok je Ewing u posljednjem napadu promašio šut za prvu pobjedu Prokoma, lanjskog četvrtfinaliste ovog natjecanja. Žalgiris je do druge pobjede predvodio Pocius s 18 koševa dok je Ewing bio prvi strijelac gostiju (14).

Skupina B

Olympiacos se s lakoćom razračunao s Unicajom, isprativši je kući s 27 koševa razlike. Grci su dominirali od početka do kraja i njihova pobjeda je sasvim zaslužena. Od petorice igrača s dvoznamenkastim brojem koševa najviše su ih zabili Bourousis i Papanikolaou (po 17) dok su "blizanci" po broju koševa u gostujućem sastavu bili Freeland i McIntyre (po 14).

Tvrda utakmica u Njemačkoj odlučena je u posljednjih deset minuta. Brose i Spirou bili su izjednačeni (58:58), a onda je domaćin ubacio u višu brzinu i do kraja utakmice odjurio na deset razlike za konačnih 79:69.