Unicaja može i bez McIntyrea

Branko Barić • četvrtak, 11.11.2010.

Nakon dva odigrana susreta četvrtog kola u skupini B elitnog klupskog košarkaškog natjecanja dobili smo potvrdu očekivane teze da će Charleroi u ovakvoj konkurenciji teško do drugog kruga, ali i da Unicaja može igrati bez Terrella McIntyrea

Dvorana "mira, prijateljstva i negostoljubivosti"

Olympiacosu je ovo 18 uzastopna euroligaška pobjeda u Dvorani "mira i prijateljstva". Posljednja momčad koja je odavde odnijela pobjedu je Le Mans, a to se zbilo još u posljednjem kolu faze po skupinama u sezoni 2008/09.

Mnogo lakše nego što to krajnji rezultat govori košarkaši Olympiacosa došli su do treće pobjede u skupini B. Početkom posljednje četvrtine imali su 19 poena prednosti, da bi gosti zahvaljujući seriji 10-0 uspjeli se malo približiti te na koncu izgubiti s nešto "ugodnijih" 86:78. Ispostavilo se da je za susret presudna bila serija Grka 11-0 još u prvoj četvrtini kojom su došli do prve dvoznamenkaste prednosti (17:6), budući da se Charleroi do kraja više nije uspio oporaviti.

Odličnu predstavu pružio je Rašo Nesterović s 18 poena uz savršen šut iz igre, a raspoložen je bio i Vassilis Spanoulis s 15 poena (od čega 10/10 slobodna bacanja) i osam asistencija. Chris Hill je postigao 14 poena, a Joseph Gomis poen manje za poražene.

Berniju leži Roma

Berni Rodriguez je s ovih 24 poena ostvario svoj najbolji učinak u dosadašnjoj euroligaškoj karijeri. Za četiri poena srušio je svoj euroligaški rekord, kojeg je ostvario, pogađate, baš protiv – Rome. To je bilo u studenom 2006., kada je ubacio 20 poena uz tri skoka i tri asistencije.

Dvoboj između Unicaje i Rome trajao je otprilike 15 minuta, a nakon toga na parketu je postojala samo jedna momčad. Gosti su sredinom druge dionice bili u zaostatku samo tri poena, no onda su Berni Rodriguez i društvo napravili seriju 15-0 i praktički "ubili" utakmicu. U drugom poluvremenu igrala se gotovo egzibicijska utakmica, koju su domaćini rutinski priveli kraju s konačnih 104:83.

Rodriguez je s učinkom od 24 poena (6/9 za tri), deset asistencija, pet skokova i valorizacijom 36 u nepunih 28 minuta igre apsolutno zaslužio titulu najboljeg igrača utakmice, ali i istaknuo kandidaturu za MVP kola. Uroš Tripković je ubacio 21 poen (5/6 za tri), dok su Joel Freeland i Robert Archibald ubacili po 12 poena za Unicaju koja će narednih nekoliko tjedana morati igrati bez ozlijeđenog Terrella McIntyrea. Indisponirane Rimljane predvodio je Jacopo Giachetti s 20 poena.