Cedevita iščupala pobjedu

Iz Sutinskih vrela:Edvard Burić • subota, 04.12.2010.

Cedevita je u 10. kolu NLB lige ugostila češki Nymburk i u neizvjesnoj završnici slavila 80:78. Ovom pobjedom došli su do šeste pobjede u regionalnoj ligi i tako na najbolji način potvrdili dobru formu.

Momčad Ace Petrovića je u utakmici protiv ČEZ Nymburka pobjedom došla do omjera 6-4, a goste je ostavila na 5-5. Vrlo važna pobjeda protiv ekipe koja također teži vrhu lige. Dovoljno je reći da igraju Eurokup i tamo imaju 2-1 baš kao i Cedevita.

Hrvatski predstavnik odlično je ušao u utakmicu i diktirao tempo. Od početne trice Baždarića pa sve do kraja 34. minute Cedevita je vodila. Tada je Nymburk preko Nissima prvi i jedini put poveo (64:65). Cedevita je odgovorila i u završnici s puno prekršaja ipak izborila pobjedu.

BAŽDARIĆ DA, VUKUŠIĆ NE

Košarkaši Cedevite nikako da odigraju utakmicu u punom sastavu. Danas je izostao Vedran Vukušić, ali se na parket vratio Marino Baždarić. Iako su obojica bila u zapisniku samo je Baždarić igrao. Za malo manje od 29 minuta na parketu postigao je 13 koševa i imao četiri skoka i pet asistencija.

Nakon deset minuta bilo je 25:19, košem Plaisteda Cedevita odlazi i do +12 (33:21), a onda gosti ulaze u seriju slobodnih bacanja i potpuno se vraćaju u utakmicu.

Marino Baždarić je u tom periodu dobio i tehničku pogrešku zbog prigovora, Sokolovsky i Pumprla su mirni s linije i samo je 33:31. Do kraja poluvremena Cedevita je zabila preko Trohe i Edwardsa za 37:31.

Nekako smo dojma da je razlika mogla, pa čak i morala biti veća, pogotovo uzimajući u obzir činjenicu da najbolji dvojac gostiju Nissim i Simmons u prvih 20 minuta nije postigao niti koš uz šut 0/7.

Nissim se u drugom poluvremenu "probudio", postigao 17 koševa i postao najbolji strijelac svoje momčadi, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Odmah je košem otvorio drugo poluvrijeme (37:33), Sokolovsky je košem smanjio na -2 (43:41), Cedevita opet bježi i tricom Drapera je na 61:55. Važno je reći kako su gosti košem Nissima bili na samo 53:52.

Nakon 30 minuta je 62:57, Rudež zabija na otvaranju posljednje četvrtine (64:57), a onda gosti preko Nissima prvi put prelaze u vodstvo (64:65).

Cedevita je ipak smogla snage i u neizvjesnoj završnici izborila pobjedu. Nissim je u zadnjoj minuti nakon pet uspješno izvedenih slobodnih bacanja, namjerno promašio šesto (kod 80:78), Chan je skočio u napadu, Edwards ga blokirao i Cedevita je mogla slaviti.

Uz puno muke Cedevita je upisala ovu važnu pobjedu do koje su je predvodili opet sjajni Draper (19 koševa) i Edwards s 19 koševa i sedam skokova. Za goste toliko spominjani Nissim 17 koševa i Nečas s 14 koševa, šest skokova i pet asistencija.