Cibona nadigrala Zadar

Martina Oštrić • subota, 04.12.2010.

Deseto kolo NLB lige u Draženovom domu spojilo je dva domaća rivala - Cibonu i Zadar. Utakmica velikih kontrasta završila je neizvjesno, no Cibona je bila smirenija i bolja, te je odnijela pobjedu rezultatom 84:81...

Koš Drage Pašalića otvorio je utakmicu dva najveća hrvatska rivala u desetom kolu NLB lige. Vrlo brzo, koševima danas odlično raspoloženih Bogdanovića i Radoševića Cibona dolazi do prednosti od četiri poena, no vodstvo je bilo kratkog vijeka. Zadrani se vraćaju preko Marčinkovića i Marka Cara, a Dundović je iz slobodnih bacanja doveo goste do prednosti. Već minutu potom Cibona je sustigla četiri zadarska poena viška, što je, kasnije će se pokazati, bila najveća prednost gostiju, a do kraja četvrtine igralo se mahom koš za košem.

Drugi period počeo je s miroljubivih 22:20, nakon čega Zadra više nije bilo na parketu. Napadi im nisu uspijevali, lopte su se gubile, a vrijeme napada je isticalo. Za to vrijeme, dvojac Radošević - Bogdanović stavljali su pluseve pored svoje statistike. Cibona je već imala +13, dok su Zadrani prvi koš postigli tek u petoj minuti nastavka. Do kraja poluvremena Car pogađa tricu, te donosi Zadranima -11 s kojim odlaze na predah.

Već je poznato kako zadarski trener Danijel Jusup odrađuje kaznu nakon utakmice s Krkom, no kazna ga odvaja samo od sjedenja na klupi za vrijeme utakmice, ne i tijekom pauze. Kako bilo, riječi trenera utješno su djelovale na gostujuću momčad, koja se u trećem periodu vraća s dna.

Car i Batur pogodili su za tri poena, a nakon dva poena Ivanova, Brown pogađa oba slobodna bacanja za nevjerojatnih zadarskih -1 i ponovnu neizvjesnost utakmice. Zadrani su bili u jakoj psihološkoj prednosti, i bilo je pitanje trenutka kad će je pretočiti u prednost na terenu, a to se i dogodilo u zadnjem napadu treće četvrtine.

U posljednjih deset minuta utakmice ušlo se s poenom prednosti Zadrana. Nakon Bilanovog povećanja vodstva Cibona se vraća tricama Bogdanovića i Roka Stipčevića. Nositeljima Cibonine igre, Radoševiću i Bogdanoviću, priključio se i Vragović, te domaćini uskoro opet odlaze na devet poena prednosti.

Premda se 77:70 činilo kao velika prednost, Zadrani su se ponovno tricama vratili na -1. Car je u posljednjoj minuti pogodio za 82:81, no Rok Stipčević ne promašuje s linije slobodnih bacanja, te Ciboni donosi, za Zadrane, nedostižnih tri poena prednosti.

Uz 26 poena Bogdanovića Leon Radošević dodao ih je još 17. Kod poraženih Zadrana najučinkovitiji je bio Marko Car s 24 postignuta poena. Spomenimo i Dragu Pašalića, koji je u prvoj četvrtini istegnuo leđa, te se do kraja utakmice više nije vraćao na parket.