Bodovi Udovičića i Garcije u gostima

Maja Giljanović • utorak, 07.12.2010.

U drugom kolu Skupine A kvalifikacija Svjetske lige gostujuće su pobjede upisali i svjetski prvaci Srbi mladostaša Vanje Udovičića i viceprvaci svijeta Španjolci igrača Primorja Xaviera Garcije.

Četverostruki strijelac Andrija Prlainović, trostruki Duško Pijetlović i Slobodan Nikić, dvostruki Vanja Udovičić i Filip Filipović koji se jednom upisao na semafor slomili su u drugom kolu Skupine A kvalifikacija Svjetske lige otpor Njemačke.

Nijemci su se u Magdeburgu s braniteljima prošle sezone osvojenog naslova nosili do kraja prvog poluvremena i nakon 16 minuta zaostajali su samo jedan gol (4:5), ali treća ih je četvrtina pokopala.

Igrači Dejana Udovičića odvojili su se na 10:5 i više se nisu osvrtali, na koncu su slavili 13:9 i utakmicu sa Španjolcima 25. siječnja dočekuju na prvom mjestu.

Slavili su i Španjolci, viceprvaci svijeta u Skoplju su Makedoniju nakon 7:5 na poluvremenu predvođeni Xavierom Garcijom koji je iza leđa Dade Perčinića poslao pet lopti pobijedili 12:8 i preuzeli drugo mjesto tri boda iza Srbije.

Svjetska liga, Skupina A, 2. kolo:
Njemačka - Srbija 9:13 (2:3, 2:2, 1:5, 4:3), Makedonija - Španjolska 8:12 (2:4, 3:3, 2:1, 1:4)