Dva trilera u skupini A

Branko Barić • srijeda, 15.12.2010.

Dva iznimno dramatična susreta odigrana su u srijedu u skupini A Eurolige. Partizan je u posljednjem napadu stigao do pobjede 61:59 i izbacio Prokom iz kombinacija za Top 16, dok je Caja Laboral uz odličan nastup Stanka Baraća nakon produžetka stigla do važne gostujuće pobjede...

Žalgiris – Caja Laboral 89:95

Iznimno važnu pobjedu u borbi za Top 16 izborila je Caja Laboral na gostovanju kod Žalgirisa. Za to su bila dovoljna četiri iznimno raspoložena igrača predvođena raspucanim Mirzom Teletovićem. Španjolska momčad vodila je cijeli susret, imala i 19 razlike u prvom poluvremenu, no Litavci su se uspjeli vratiti i izboriti produžetak. Ipak, momčad Duška Ivanovića potpuno zasluženo nakon dodatnih pet minuta dolazi do svoje četvrte pobjede i ostavlja realne izglede za prolazak u drugi krug.

Teletović je susret završio s 32 poena i osam skokova, a s devet pogođenih trica izjednačio je rekord Eurolige. Sjajan je bio i naš Stanko Barać koji je u 42 minute provedene na parketu ostvario učinak od 21 poena, sedam skokova i tri asistencije, dok je 21 poen ubacio i Fernando San Emeterio. Najefikasniji kod domaćih bio je Paulius Jankunas sa 17 poena.

Partizan – Asseco Prokom 61:59

Pravi triler odigran je u Beogradu, a on je na koncu iznjedrio novog junaka Grobara - Jamesa Gista. Tamnoputi Amerikanac imao je mizernih 3-14 iz igre do posljednjeg napada, a onda je pri rezultatu 59:59 zabio iz prodora za konačnih 61:59. Susret je svih 40 minuta bio izjednačen, jedna i druga ekipa često su se izmjenjivale u vodstvu, a nitko niti u jednom trenutku nije imao prednost veću od sedam poena razlike.

Raško Katić predvodio je Crno-bele s 14 poena i sedam skokova, a pratio ga je Gist s 12 poena sedam skokova i četiri blokade. Daniel Ewing i Ratko Varda s po 15 poena bili su najefikasniji u redovima Prokoma, koji je s ovim sedmim euroligaškim porazom i matematički ostao bez izgleda za drugi krug.