Stolnotenisačice Mladosti blizu polufinala

Sportnet • petak, 07.01.2011.

HASTK Mladost Iskon je sa 6:1 pobijedio mađarsku ekipu Budaorsi 2ISC u susretu četvrtzavršnice Superlige. Tom pobjedom Mladostašice su napravile veliki korak prema poluzavršnici ovog renomiranog natjecanja, a dvoboj je bio odlučen već nakon prvog kruga kada su Mladostašice povele s 4:0.

Meč je otvoren igrom parova u kojoj su Tamara Boroš i Zhou Yue s 3:1 u setovima svladale Szandru Pergel i Emu Rečko. U prva dva pojedinačna susreta Zhou Yue i Mirela Đurak su s 3:0 u setovima svladale Zitu Molnar, odnosno Emu Rečko.

U gotovo šahovskoj partiji, Tamara Boroš je s 3:2 u setovima svladala mađarsku reprezentativku Szandru Pergel. U prvom setu Boroš je nadoknadila zaostatak od 8:10, ali je taj set riješila u svoju korist rezultatom 13:11. Sljedeća dva seta odlaze na stranu Pergel, da bi Boroš izjednačila omjer u susretu dobivši četvrti set.

U petom setu Pergel je povela s 5:2 i 7:4, a Boroš sustiže prednost Pergel kod rezultata 7:7, nakon čega Boroš rutinirano privodi susret kraju.

U drugom krugu Tamara Boroš i Zhou Yue sigurno pobjeđuju Molnar i Rečko, dok je počasni bod za Budaorsi osvojila Pergel u susretu s Đurak.

Uzvratni susret igra se 3. veljače u Budimpešti.

HASTK Mladost Iskon - Budaorsi 2ISC 6:1
Boroš/Zhou - Pergel/Rečko 3:1 (3, -2, 5, 6); Đurak - Rečko 3:0 (8, 3, 6); Zhou - Molnar 3:0 (9, 9, 10); Boroš - Pergel 3:2 (11, -9, -7, 8, 9); Zhou - Rečko 3:0 (4, 4, 6); Đurak - Pergel 1:3 (-5, 8, -7, -5); Boroš - Molnar 3:0 (9, 9, 9)