SP 2011. - Skupina D, 1. kolo, 13.01.2011, 20:15 h
Švedska 28:18(15:8) Čile
Čile

Šveđani se zagrijali protiv Čilea

Borna Rupnik • četvrtak, 13.01.2011.

Počelo je Svjetsko rukometno prvenstvo u Švedskoj, a rukometaši zemlje domaćina u uvodnoj utakmici nisu dopustili nikakvo iznenađenje te su lakoćom došli do prvih bodova protiv Čilea...

U Göteborgu je nakon svečanosti otvaranja započela smotra najboljih svjetskih reprezentacija, a čast da prvi istrče na teren pripala je igračima Švedske i Čilea.

Južnoamerikanci su se dobro držali prvih pet minuta, u kojima su čak i poveli 4:2 uz dva gola Feuchtmanna, no ubrzo je uslijedila serija Skandinavaca od šest uzastopnih pogodaka koju je počeo dvostruki strijelac Ekberg i tu je bio kraj rezultatske neizvjesnosti.

Vezane vijesti

Do poluvremena su Šveđani pobjegli na 15:8, a u nastavku su domaćini golom Petersena prvi put zaokružili razliku na deset pogodaka viška (24:14).

Vodila je Švedska potom i s 12 golova prednosti, no na kraju je završilo rezultatom 28:18, čime su se domaći rukometaši dobro zagrijali za nastavak natjecanja. U drugom kolu čeka ih znatno teži ispit, onaj protiv Slovačke, dok će Čileanci zaigrati protiv Južne Koreje.

Prvi strijelac Šveđana bio je Ekdahl Du Rietz sa šest pogodaka, dok su po pet puta mrežu protivnika tresli Petersen i Carlen. Jedan manje dodao je Källman. Najefikasniji u momčadi Čilea bio je Feuchtmann s ukupno četiri gola, a tri je zabio Salinas.